ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 3 اسفند 1393

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با تأکید بر لزوم حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: یکی از مکان‌هایی که می‌توانیم اتحاد، تبعیت از رهبر، پشتیبانی از دولت و تیم مذاکره‌کننده را به نمایش گذاریم، این راهپیمایی است.

 

 

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با تأکید بر لزوم حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: یکی از مکان‌هایی که می‌توانیم اتحاد، تبعیت از رهبر، پشتیبانی از دولت و تیم مذاکره‌کننده را به نمایش گذاریم، این راهپیمایی است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مسعود رستگار، رئیس جهاد دانشگاهی فارس، 21 بهمن‌ماه در جشن دهه فجر و در جمع جهادگران دانشگاهی استان فارس در شیراز، با تأکید بر لزوم قدردانی از نعمات انقلاب اسلامی، گفت: تحقق انقلاب اسلامی ما شبیه کارکرد پیامبران و بزرگان دین ماست و تنها انقلابی است که در دنیای معاصر به رهبری یک روحانی و عالم وارسته دینی به وقوع پیوسته و پیروز شده است.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل(ره) مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی به دنیا صادر می‌شود، افزود: امروز شاهد تحقق فرمایشات امام راحل هستیم و فرهنگ و متن انقلاب ما به تمام نقاط دنیا صادر شده است.انقلاب ما یک «نه» بزرگ به تمام زورگویان و جبهه باطل ،آنهم از زبان امامی تمام عیار و امتی فداکار بود.

رستگار با بیان اینکه خوشبختانه امروزه در اکثر نقاط دنیا شاهد تقویت روحیه‌های مقاومت در برابر باطل هستیم، گفت: این لطف و عنایت الهی است که ایرانیان در تمام ادوار تاریخی به ویژه در ایام انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی توانایی «نه» گفتن به دنیای زر و زور و تزویر را داشته و دارند.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس ادامه داد: زور یعنی بعد سخت‌افزاری باطل در مقابل جمهوری اسلامی و انقلاب ما زانو زده است و امروزه مشاهده می‌کنیم که توانسته‌ایم کلیه مظاهر زور قدرت‌های جهانی را به سخره گرفته و هیمنه پوشالی آنها از بین ببریم.

وی در ادامه ضمن برشمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های گوناگون در تمام عرصه‌های دفاعی، علمی، هسته‌ای و غیره عنوان کرد: امروزه با مشارکت گسترده و همدلی و اتحاد مردم و تداوم راه ولایت فقیه توانسته‌ایم مرزهای خود را گسترش دهیم به‌طوری که اکنون با مخالفان اسلام و حق در مرزهای سوریه و لبنان می‌جنگیم و این‌گونه نیست که کسی جرأت کند به مرزهای ما نزدیک شود و این‌ها ناشی از رشادت‌های دلاورمردان مرز و بوم است.

رستگار با بیان اینکه زر دشمنان نیز تقریباً بی اثر شده است، افزود: این بدان معناست که تمام فشارها و تحریم‌های دشمنان را تحمل کرده و می‌کنیم. چنانچه مسلمانان همواره در طول تاریخ چنین کاری را انجام داده‌اند و از شعب ابی‌طالب آغاز و تا به امروز نیز ادامه دارد، اما این مسئله هیچ‌گاه باعث نشده که مسلمانان از راه خود بازگردند و یا متوقف شوند بلکه همواره راه خود را در طی مسیر حق ادامه داد‌ه‌اند.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس ادامه داد: اما در بعد نرم‌افزاری، حربه تزویر باطل دارد رفته رفته کارساز می‌شود لذا باید مراقب باشیم به خصوص جهادگران دانشگاهی که نهادی برخاسته از انقلاب فرهنگی است و نام این نهاد مزین به انقلاب است، باید بیشتر به مسئولیت خطیر خود در بی اثرسازی و خنثی سازی حربه تزویر فرهنگی معطوف باشیم.

وی با تأکید بر اینکه بعد فرهنگی انقلاب اسلامی بیشترین تأثیر را داشته است، گفت: مقابله با تزویر، زر و زور را پیوسته انجام داده و اقدام فرهنگی نیز در این راستا انجام می‌دهیم.

رستگار با اشاره به اقتدار ایران در خارج از مرزها عنوان کرد: از مظاهر قدرت ما این است که در مذاکرت 1+5، 6 کشور دنیا در یک طرف میز و ما تنها یک طرف دیگر می‌نشینیم و امیدواریم که یک موفقیت بزرگی در این زمینه حاصل شود و ما بتوانیم توافق هسته‌ای خوبی که ضامن سربلندی ما باشد را به خیل موفقیت‌های انقلاب اسلامی اضافه کنیم.

وی با تأکید بر لزوم بزرگداشت هر چه باشکوه‌تر سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن عنوان کرد: دشمنان اسلام دائماً تلاش می‌کنند تا انقلاب ما را کم اهمیت جلوه داده و دین ما را تضعیف کنند. شاهد هستیم که حتی پیامبر(ص) ما را به سخره می گیرند. می‌خواهند مسیحیت تحریف‌ شده بر تمام دنیا حاکم شود و کدخدای تمام دنیا نیز آمریکا شود. پس اگر قرار است که ما مسلمان باشیم و بمانیم و راه پیامبران و ائمه خود را که همان «هیهات من الذله» است را ادامه دهیم،‌ باید با این اقدامات دشمنان مقابله کنیم و در راه جهانی شدن آیین خاتم پیامبران کوشش کنیم.

رستگار تنها راه جهانی شدن اسلام را ظهور و گسترش حکومت مهدی موعود(عج) دانست و افزود: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران به تبعیت از حکومت پیامبر(ص) و ائمه(ع)، بر محور ولایت استوار شده است، لذا لازم است که در این برهه از زمان نیز با پیروی از ولایت فقیه، مقدمات ظهور و گسترش حکومت مهدوی را فراهم کنیم و این نظام را به آن حکومت اتصال دهیم.

وی خواستار حضور فعال جهادگران در تمام برنامه‌های فرهنگی و به خصوص راهپیمایی 22 بهمن شد و گفت: اکنون در حال مذاکره هستیم پس مردم نیز باید با اتحاد و همدلی خود نشان دهند که همواره حامی این نظام اسلامی هستند لذا حضور پرشور در راهپیمایی 22 بهمن لازمه دستیابی به اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

رستگار تصریح کرد: یکی از مکان‌هایی که می‌توانیم اتحاد، یکدلی، تبعیت از رهبر، پشتیبانی از دولت و تیم مذاکره‌کننده را به نمایش گذاریم، راهپیمایی 22 بهمن است.طی 36 سال گذشته همیشه یکسری تهدیدها و خطرات داشته‌ایم و یادمان باشد هیچ زمانی موقعیت غیرحساس نخواهیم داشت.

رستگار همچنین، بر لزوم حضور جهادگران دانشگاهی در جلسات قرآنی تأکید کرد و گفت: از این به بعد شنبه‌ هر هفته از ساعت 7:30 الی 9 تمام جهادگران دانشگاهی فارس به پای مباحث قرآنی می‌نشینند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس بیان کرد: همچنین، جهادگران باید در سایر مباحث نیز حضور یابند تا شاهد ارتقای روزافزون وضعیت فرهنگی جهاد دانشگاهی و گسترش آن در میان فراگیران و دانشجویان خود باشیم.

شایان ذکر است در مراسم جشن انقلاب که با حضور تمامی اعضای جهاد دانشگاهی فارس برگزار شد برنامه های متنوعی همچون سرود، مسابقه، نمایش طنز و پخش کلیپ اجرا شد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 120
بازدید ماه:1572
بازدید کل:316180

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی