ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 29 فروردین 1394

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تاكيد كرد: اين نهاد انقلابي به واسطه بهره‌بردن از ظرفيت‌هاي بالا در حوزه‌هاي مختلف همواره بازويي توانمند براي نظام اسلامي و دولت در عرصه‌هاي پژوهشي، علمي و فرهنگي بوده است.

 

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تاكيد كرد: اين نهاد انقلابي به واسطه بهره‌بردن از ظرفيت‌هاي بالا در حوزه‌هاي مختلف همواره بازويي توانمند براي نظام اسلامي و دولت در عرصه‌هاي پژوهشي، علمي و فرهنگي بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)‌منطقه فارس، مسعود رستگار در ديدار رئيس و معاونان جهاددانشگاهي استان فارس با استاندار اين استان، گفت: نهاد جهاددانشگاهي يك ظرفيت تخصصي در سطح كشور به‌شمار مي‌رود كه دست آوردهای آن مکررا"  مورد تائيد مقام معظم رهبري و تمام مسئولان در دوره‌هاي مختلف بوده و است.

وي با بيان اينكه جهاددانشگاهي در 4 حوزه فرهنگي، پژوهشي، آموزشي و همياري اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي، وظايف تعريف شده‌اي دارد و فعال است، گفت: البته در استان فارس ما براساس توانمندي‌هاي موجود در اين نهاد، در حوزه اشتغال، پا را فراتر گذاشته و اشتغال عمومي و توانمندسازي نيروي انساني را در دستور كار قرار داده‌ايم.

رستگار با تصريح اينكه جهاددانشگاهي يك ظرفيت قوي در حوزه پژوهش و در بخش‌هاي فني و مهندسي و علوم پزشكي علوم پایه و علوم انساني است، گفت: طي سال‌هاي گذشته تاكنون اقدامات شاخصي در اين بخش‌ها توسط جهاددانشگاهي انجام شده است و تداوم دارد.

وي با بيان اينكه بسياري از پژوهش‌هاي جهاددانشگاهي در فارس به نتيجه رسيده است، گفت: يكي از اين فعاليت‌ها تولید نانوکاتالیست تبديل متانول به بنزين است.

رستگار تصريح كرد: كشور در آينده نزديك با انباشت متانول مواجه خواهد بود و حتي براي انبار كردن اين ماده با مشكل مواجه مي‌شود و بهترين راهكار استفاده بهينه از آن و تبديل به بنزين است اما تاكنون روش ابداعي جهاددانشگاهي فارس در تبديل متانول به بنزين با استقبال مواجه نبوده است.

رئيس جهاددانشگاهي فارس با اشاره به محدوديت‌هاي بخش دولتي در تبديل امكانات پالايشگاهي موجود براي توليد بنزين از متانول، گفت: بهترين راه استفاده از روش‌هاي R&D و توان بخش خصوصي است كه نيازمند همراهي مسئولان در سطوح مختلف است.

وي با اشاره به دست‌آوردهاي جهاددانشگاهي فارس در حوزه نرم‌افزارهاي مختلف، توانمندي‌هاي اين نهاد در بخش‌هاي ژنتيك، سلول‌هاي بنيادي و خون بند ناف را نیز يادآور شد و گفت: اولين مرکز مشاوره و آزمايشگاه ژنتيك جنوب ايران توسط اين نهاد در شيراز راه‌اندازي شد.

رئيس خبرگزاري دانشجويان ايران منطقه فارس همچنين اقدامات انجام شده در حوزه علوم انساني توسط جهاددانشگاهي فارس را شاخص خواند و با اشاره به فعاليت‌هاي فرهنگي اين نهاد انقلابي، تصريح كرد: شاخص‌ترين و ماندگارترين اقدامات را در حوزه فعاليت‌هاي قرآني، جهاددانشگاهي فارس انجام داده است به‌طوريكه در كشور جايگاه اول را در ميان استان‌ها كسب كرده‌ايم.

وي با اشاره به اينكه دو خبرگزاري بين‌المللي قرآني(ايكنا) و دانشجويان ايران(ايسنا) از جمله موسسه‌هاي زيرمجموعه جهاددانشگاهي در كشور و فارس به‌شمار مي‌روند، گفت: خبرگزاري ايكنا كه مقام معظم رهبري در كشور و آيت‌الله ايماني در فارس خبرنگار افتخاري آن هستند، به بيش از 40 زبان زنده دنيا اخبار و گزارش‌ توليد و منتشر مي‌كند.

رستگار همچنين ايسنا را اولين خبرگزاري غيردولتي ايران معرفي و تاكيد كرد كه همواره در كشور جايگاه اين خبرگزاري در برداشت از اخبار آن توسط رسانه‌هاي مكتوب، اول بوده است.

رئيس جهاددانشگاهي با اشاره به مركز افكار سنجي(ايسپا) در اين نهاد، اين مركز را از جمله قوي‌ترين مراكز نظرسنجي و انجام فعاليت‌هاي علمي در افكارسنجي دانست و گفت: همواره در انتخابات‌هاي مختلف، داده‌هاي آماري تهيه شده توسط ايسپا، از قابل استنادترين داده‌هاي آماري در مورد نتايج انتخابات‌ها بوده است.

رستگار تصريح كرد: با توجه به ظرفيت‌هاي موجود در جهاددانشگاهي فارس، آمادگي برگزاري جشنواره‌ها و همايش‌هاي قرآني در ايام و مناسبت‌هاي مختلف از جمله روز شيراز و ساير ايام را داريم.

وي با اشاره به پيش‌رو بودن جشنواره‌هاي قرآني جهاددانشگاهي فارس تاكيد كرد: استقبال از جشنواره‌هاي قرآني برگزار شده توسط جهاددانشگاهي در استان فارس، بسيار فراتر از حد انتظار بوده است.

رستگار همچنين آمادگي جهاددانشگاهي فارس براي انجام فعاليت‌هاي علمي در حوزه شعار سال را يادآور شد و گفت: بحث امسال ارتباط نزديكي با جامعه شناسي و روانشناسي دارد و اين نهاد انقلابي نيز از ظرفيت بالاي نيروي انساني متخصص در گروه‌هاي علوم رفتاري و مطالعات فرهنگي برخوردار است.

وي گفت: اعضاي هيئت علمي جهاددانشگاهي، افرادي متخصص و پژوهش‌محور هستند كه عمده فعاليت آنان بر مسائل پژوهشي متمركز است و ما به‌لحاظ توان نيروي انساني تخصصي توان مطلوبي داريم اما ازنظر بودجه و اعتبارات چندان توانمند نيستيم.

رستگار تصريح كرد: جهاددانشگاهي يك نهاد انقلابي است كه اولويت اصلي آن حفظ و گسترش انقلاب اسلامي است و تمام گام‌هايي را نيز كه بر مي‌دارد در راستاي اين هدف متعالي تدوين و تبيين شده است
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 42
بازدید ماه:2357
بازدید کل:325481

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی