ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 11 خرداد 1394

دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری «قرآن و هنر» گفت: آثار برگزیده این جشنواره در تمام رشته‌ها به‌صورت کتاب چاپ و توزیع می‌شود.

 

دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری «قرآن و هنر» گفت: آثار برگزیده این جشنواره در تمام رشته‌ها به‌صورت کتاب چاپ و توزیع می‌شود.

مسعود عباسی، دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری «قرآن و هنر» در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، با بیان اینکه این بخش در سه رشته لوگوتایپ، پوستر و تصویرسازی برگزار می‌شود، گفت: یک هزار و 184 اثر از دانشگاه‌های سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
وی با بیان اینکه داوری آثار این جشنواره طی دو مرحله انجام می‌شود، افزود: در مرحله مقدماتی داوری، 93 اثر برگزیده شدند که در نمایشگاه‌های جشنواره به نمایش گذاشته شده‌اند.
عباسی ادامه داد: از این 93 اثر، 20 اثر مربوط به بخش تصویرسازی، 38 اثر بخش پوستر و 35 اثر مربوط به بخش لوگوتایپ است که نمایشگاه‌های آن از 9 تا 21 خرداد ماه جاری در شیراز دائر شده‌اند.
دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری «قرآن و هنر» با اشاره به مکان‌های برپایی این نمایشگاه  عنوان کرد: نمایشگاه آثار برگزیده رشته تصویرسازی در کافه گالری حوزه هنری فارس و نمایشگاه آثار برگزیده رشته پوستر در نگارخانه شماره یک حوزه هنری فارس دائر شده‌ است که از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 پذیرای علاقه‌مندان است.
وی اضافه کرد: همچنین نمایشگاه آثار برگزیده رشته لوگوتایپ در گالری مانی واقع در بلوار بعثت، چهار راه خلدبرین،‌ به سمت فلکه سنگی، پلاک 33 برپا شده است که علاقه‌مندان از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 20 می‌توانند از این آثار بازدید کنند.
عباسی با یادآوری اینکه داوران این بخش از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها انتخاب شدند، گفت: سطح آثار دانشجویی شرکت کننده در این جشنواره بسیار خوب بوده است ضمن اینکه آثار دریافت شده از پراکندگی جغرافیای خوبی برخوردار است.
دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری «قرآن و هنر» با بیان اینکه آثار برگزیده این جشنواره در تمام رشته‌ها به‌صورت کتاب چاپ و توزیع خواهد شد، گفت: موضوعات الهام‌گرفته جشنواره در این بخش از  جزء 30 قرآن کریم بوده است که این جزء بیشترین سوگندهای قرآنی در آن قرار دارد لذا این سوگندها دستمایه‌های تصویری بسیار خوبی برای هنرمندان به خصوص در گرایش تصویرسازی، عکاسی و نقاشی شده است.
وی با ابراز امیدواری از اینکه در سال‌های آینده بتوانیم سایر گرایش‌های رشته گرافیک را به این بخش اضافه کنیم، گفت: اگر بتوانیم در سال‌های آتی سوره‌های مدنی را دارای قصه‌های قرآنی بیشتر هستند، به این بخش اضافه کنیم، قطعا می‌توانیم آثار بسیار جذابی از دانشجویان دریافت کنیم.
عباسی خاطرنشان کرد: در جزء 30 قرآن کریم چند قصه قرآنی مانند حضرت هود(ع)، لشکر ابابیل و اشاراتی به داستان حضرت موسی(ع) وجود دارد که این‌ها دستمایه‌های خوبی برای هنرمندان تصویرساز جشنواره شده‌اند.
مدیر فعالیت‌های فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس خاطرنشان کرد: عناوین 37 گانه سوره‌های مبارکه جزء سی‌ام قرآن کریم، الهام‌بخش آثار زیادی از لوگوتایپ‌های بخش گرافیک جشنواره بوده است همچنین در گرایش پوستر علاوه بر عناوین 37 گانه سوره‌های جزء 30، مفاهیم قرآنی سوره‌ها و همچنین بعضی از آیه‌ها نیز الهام‌بخش آثار زیادی از پوسترها بخش گرافیک جشنواره بوده  است.
دبیر بخش گرافیک جشنواره سراسری «قرآن و هنر» در پایان بر لزوم برپایی جشنواره قصص قرآنی در رشته تصویرسازی به‌صورت جداگانه در سال‌های آینده تأکید کرد.
یادآور می‌شود، مراسم اختتامیه و معرفی آثار برگزیده جشنواره سراسری دانشجویی طرح جامع هفت شهر شایستگی جهاد دانشگاهی، قرآن و هنر با عنوان «شهود قدسی» در روز سه‌شنبه، 12 فروردین از ساعت 14 در سالن آمفی تئاتر شماره 2 دانشکده پزشکی شیراز برگزار می‌شود.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 47
بازدید ماه:2362
بازدید کل:325486

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی