ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 11 خرداد 1394

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری «قرآن و هنر» به‌همت جهاد دانشگاهی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، بر لزوم تداوم آن به‌صورت سالانه یا دوسالانه تأکید کرد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری «قرآن و هنر» به‌همت جهاد دانشگاهی و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور، بر لزوم تداوم آن به‌صورت سالانه یا دوسالانه تأکید کرد.

آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری «قرآن و هنر» که به‌همت جهاد دانشگاهی فارس و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور در شیراز برگزار می‌شود، گفت: آنچه که در برگزاری چنین همایش‌هایی مهم است این است که بتوانیم مفاهیم دینی و ارزش‌های معنوی اسلام را به‌طور کلی در قالب هنر به‌‌عنوان یک گفتمان اصلی جامعه قرار دهیم.

بیان حقایق در قالب هنر، آن را تبدیل به یک فرهنگ می‌کند
وی افزود: به تعبیر دیگر وقتی یک حقیقت و یک محتوای حقیقی در قالب شعر و فیلم و سایر هنرهای موجود جامعه تجلی پیدا کند این حقیقت پایدار می‌ماند و دیگر دچار افت و خیز نمی‌شود و آرام‌آرام به‌عنوان یک گفتمان حاکم بر جامعه مطرح و عنوان می‌شود و به‌عنوان یک فرهنگ در جامعه در‌می‌آید.
آیت‌الله ایمانی با بیان اینکه طبیعتاً همه ارزش‌های والای دینی ما نشأت‌گرفته از قرآن است، گفت: اگر بتوانیم مفاهیم بلند قرآن را به وسیله زبان هنر که طبعاً نمی‌تواند آنچه که هست منعکس کند اما می‌تواند در حد قدرت خود، مسائل و مطالب را زیبا منعکس کند و به نسل آینده و نسل امروز برساند، کار بسیار اصولی و اساسی انجام داده‌ایم لذا توجه به این مسئله باید جزو کارهای قرآنی تعقیب و دنبال شود.

لزوم فضاسازی هنرهای قرآنی از سوی مسئولان و نخبگان
امام‌جمعه شیراز تأکید کرد: باید فضای این کار فراهم و با فضاسازی این حرکت دنبال شود و مسئولان و نخبگان فضا را آماده کنند و هنرمندان هم در این فضا هنر خود را منعکس و متجلی کنند.
وی برگزاری جشنواره سراسری «قرآن و هنر» را اقدامی خوب و ارزشمند دانست و گفت: اکنون که این کار کلید خورده است باید تداوم داشته باشد و هدایت‌های ضمنی هم در کنار آن دیده شود.
آیت‌الله ایمانی ادامه داد: این‌گونه نباشد که یک کار انجام و بعد رها شود و یا اینکه این کار به شکل بدون برنامه و مطالعه دنبال شود بلکه باید برای آن برنامه‌ریزی و مطالعات لازم را انجام داد.
منتخب مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: نقدهایی که در این مجموعه جشنواره است باید برای دوره بعد برطرف شود و خود جشنواره به عنوان یک مجموعه‌ سالانه یا دو سالانه شکل گیرد تا جهاد دانشگاهی بتواند در عرصه قرآن و مفاهیم بلند قرآنی این مسئله را دنبال کند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 37
بازدید ماه:2352
بازدید کل:325476

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی