ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 24 خرداد 1395

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس تاکید دارد که این نهاد انقلابی همواره کمتر حرف زده و ترجیح داده است که عمل به منویات مقام معظم رهبری و اهداف و برنامه‌های نظام اسلامی و دولت را ملاک کار قرار دهد.


 

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس تاکید دارد که این نهاد انقلابی همواره کمتر حرف زده و ترجیح داده است که عمل به منویات مقام معظم رهبری و اهداف و برنامه‌های نظام اسلامی و دولت را ملاک کار قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار در حاشیه دیدار با فرماندار ویژه شهرستان جهرم، در جمع خبرنگاران گفت: جهاددانشگاهی به‌عنوان یک نهاد انقلابی همواره عمل به اهداف تبیین شده از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان شعار سال را یک وظیفه قطعی و تکلیف خود دانسته و می‌داند.

وی تصریح کرد: از دید جهاددانشگاهی، رهبر معظم انقلاب، یک استراتژِیست هستند، به این معنا که با ملموس کردن مسائل، راهبردی برای کل نظام مشخص کرده و هر سال بخشی از این راهبرد کلی را در قالب شعار سال مطرح می‌کنند.

رستگار اضافه کرد: طی سال‌های گذشته تاکنون متناسب با نیازهای کشور، هرسال  شعار خاصی از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده و امسال این استراتژی به مرحله اقدام و عمل رسیده است. شاید رهبر معظم انقلاب با نام‌گذاری امسال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، به‌نوعی قصد طرح گلایه‌ای را دارند در این خصوص که علی‌رغم طرح شعارها و مشخص کردن استراتژی‌های کلان و لزوم تلاش برای تحقق اهداف، مسئولان و دستگاه‌های اجرایی دائم شعارها را در جامعه تکرار می‌کنند.

وی تاکید کرد: ما به عنوان جهاد دانشگاهی خود را مکلف می‌دانیم که به منویات رهبری عمل کنیم همانگونه که تا الان هم در راستای فرمایشات رهبری اقدام کرده‌ایم و در حوزه‌های مختلف اقدامات خوبی انجام داده‌ایم و در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی که 4 حوزه اصلی فعالیت این نهاد انقلابی است، دست‌آوردهای خوبی کسب کرده‌ایم.

رستگار با بیان اینکه در جهاددانشگاهی کمتر سراغ حرف زدن رفته و بیشتر دنبال اقدام و عمل بوده‌ایم، تاکید کرد: امسال وظیفه ما مضاعف است زیرا امسال مقام معظم رهبری بر موضوع اقدام و عمل تاکید کردند. البته به نظر ما این نهاد انقلابی هر سال اقدام و عمل را در دستور کار داشته و در سطح ملی هم به‌خوبی دست‌آوردهای جهاددانشگاهی مشخص و مشهود است.

او در ادامه گفت: در استان فارس هم به عنوان بخشی از کلیت جهاد دانشگاهی در هر 4 حوزه اصلی فعالیت، به ویژه حوزه پژوهشی و فرهنگی، وظایف را انجام داده و می‌دهیم که نمود خوبی داشته است.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس همچنین با بیان اینکه این نهاد انقلابی در شهرستان جهرم، در حوزه آموزش فعال است، گفت: اگر مسئولان در این شهرستان احساس نیاز کنند، در سایر حوزه‌ها علاوه بر حوزه آموزش هم آماده فعالیت هستیم اما باید همه پای کار بیایند. جهاددانشگاهی حضور در صحنه عمل را اثبات کرده است.

رستگار همچنین گفت: جهاددانشگاهی استان فارس در حوزه نانو و سایر بخش‌های علمی و پژوهشی دستاوردهای خوبی داریم. در حوزه نانو 2 کار بسیار خوب که همیشه می‌خواستیم فارس آغازگر آن باشد را ورود کردیم یک موضوع در بحث لاستیک خودرو بود که با تغییراتی در آمیزه‌های مواد اولیه لاستیک با استفاده از نانوفناوری، زمینه کاهش آلودگی را بسترسازی کرده‌ایم که کارخانه دنا اگر اعلام آمادگی کند ما تمایل به همکاری داریم.

وی با اشاره به تحقیقات انجام شده در بحث ترمزپذيري لاستيك با استفاده از فناوری نانو، گفت: در بحث بسته‌بندی هم اقدامات خوبی را با استفاده از فناوری‌های نانو انجام داده‌ و از مرحله آزمایشگاهی با موفقیت عبور کرده و در مرحله نیمه صنعتی قرار داریم.

رستگار تصریح کرد: ما در این طرح بهترین بسته‌بندی را نمونه‌سازی کرده‌ایم و می‌توانیم نیاز تمام صنایع که مرحله بسته‌بندی با استفاده از مواد پلاستیکی را به‌‌عنوان یکی از فازهای تولید دارند، خصوصا صنایع غذایی، را مرتفع کنیم.

وی یادآور شد: استفاده از این شیوه بسته‌بندی امکان افزایش مدت ماندگاری را بدون دخالت در نوع ماده غذایی، فراهم خواهد کرد و قابلیتی دارد که خریدار را از فساد محصول بسته‌بندی شده مطلع کند.

رستگار همچنین گفت: جهاددانشگاهی در استان فارس سالانه 14 هزار و 500 کارآموز را در بیش از 400 رشته آموزش می‌دهد و این امکان علاوه در شیراز به‌عنوان مرکز استان، متناسب با اعلام نیاز، در شهرستان‌های مختلف نیز ایجاد شده و قابلیت ایجاد را دارد.

وی با تصریح اینکه جهاددانشگاهی نباید هیچ روزی را مثل روز قبل داشته باشد،‌ گفت: جهاددانشگاهی استان فارس، درنظر دارد بيش از پيش خدمات خود را در استان بوشهر را نیز گسترش دهد و خصوصا، در بحث اشتغالزایی به شکلی عمل کرده است که ارتقاء مهارت‌های جوانان را برای تسهیل جذب آنان به بازار کار، نتیجه فعالیت‌ها باشد.

رستگار با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان جهرم،‌ گفت: باید با همت مسئولان و فرهنگ‌سازی اصحاب رسانه، این شهرستان را به سمت تبدیل شدن به قطب تولید سنگ‌های نیمه قیمتی هدایت کنیم. این صنعت اکنون با حداقل سرمایه‌گذاری و هزینه‌ها بیشترین میزان اشتغال و درآمدزایی را به‌دنبال خواهد داشت اما متاسفانه ایران علی‌رغم برخورداری از معادن مختلف سنگ، صادرات سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ندارد و این محصولات را حتی وارد می‌کند. به‌عنوان مثال همین تسبیح، عمدتا از کشور چین وارد می‌شود.

رئیس جهاددانشگاهی فارس در خصوص وضعیت شعبه جهرم این نهاد نیز گفت: طی یک‌سال و نیم گذشته به دلایل مختلف روند فعالیت‌ها در شعبه جهرم سیر نزولی داشته و به همین دلیل نیاز به یک بازنگری اساسی وجود دارد. شاید در یک مقطعی مجبور شويم این شعبه را تعطیل کنیم و بعد با توان مضاعف آن را بازگشایی کرده و جبران گذشته را نیز داشته باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس تاکید کرد: حرکت به سمت درآمدزایی در حوزه آموزش یکی از اهداف جهاددانشگاهی بوده است و قرار نیست یک جا کار کرده و در جایی دیگر هزینه کنیم بلکه هر یک از شعب جهاددانشگاهی باید توان تولید درآمد را در حدی متناسب با هزینه‌ها داشته باشد.

رستگار تصریح کرد: ما تا پایان خردادماه برنامه‌هایی را مد نظر داریم و اگر تا این زمان حمایتی را شاهد نباشیم، آنوقت در مورد ادامه کار یا تعطیلی جهاددانشگاهی شعبه جهرم تصمیم‌گیری خواهیم کرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 17
بازدید ماه:2269
بازدید کل:325393

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی