ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395

نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی عمده‌ترين انتظار از مجموعه جهاددانشگاهي را عينيت بخشيدن به آرمان‌هاي انقلاب در سطح دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي عنوان كرد.

 

نماینده مردم شهرستان‌های مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی عمده‌ترين انتظار از مجموعه جهاددانشگاهي را عينيت بخشيدن به آرمان‌هاي انقلاب در سطح دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌عالي عنوان كرد.

سید محسن علوی در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، ضمن تبریک فرا رسیدن 16 مردادماه، سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی بیان کرد: براساس آرمان متصوره، جهاد دانشگاهی ایجاد شد تا نهاد و پلی میان دانشگاه و جامعه باشد.

وی عمده‌ترین انتظار از این مجموعه را، عینیت بخشیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی، تحقق اهداف انقلاب فرهنگی، توسعه فنّاوری با بهره‌گیری از نیروهای متخصص داخلی برای حذف وابستگی‌های علمی ـ فرهنگی دانست و افزود: اعتقاد دارم تکریم و تعظیم جهاد دانشگاهی، تکریم و تعظیم حیات طیبه است و اگر در میان نخبگان و حاکمیت هر جا کامی شیرین و سایه کارآمدی گسترده شده، حضور جهاد‌دانشگاهی را پیدا یا پنهان، می‌توان یافت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: در حیات طیبه هر چه ميزان علم و عقل و تاثيرگذاري عقلا در جامعه کمتر باشد، سطح دین داری نيز كاهش پيدا مي كند؛ به همین خاطر نخبگان علمی و عقلاي جامعه، پيشگامان و سرآمدان حركت دينمدارانه جامعه محسوب مي شوند؛چرا كه در بعد اجتماعی حیات طیبه، مهم ترین مؤلفه زندگی مسؤولیت پذیری در قبال دیگران است و انتظار از نهاد جهاددانشگاهی در این امر مهم بیش از دیگر نهادهای علمی است.

علوی ادامه داد: نظام جمهورى اسلامى شالوده ‌اش عبارت است از «اعتقاد و ايمان» و «عقل و عاطفه» که در شالوده‌ى اين نظام مستحكم، هم اعتقادات و ايمان مردم و مسئولين سهيم است، هم عقلانيت‌ها و هم عواطف، و بدون تردید مهمترین هدف در شکل گیری جامعه و حکومت، تلاش در راه تکامل بخشیدن به افراد جامعه است و در این راستا باید به شکلی پویا نهاد جهاددانشگاهی خود را ارزیابی، آسیب شناسی و بازیابی کند.

به گفته وی در حقیقت جهاد دانشگاهی، چراغی فروزان است که باید به برگزیدگان جامعه، راه‌های پیوند «حکمت» با «حکومت» را بنمایاند، تا کارآمدی یا هر هدف و آرمان متصوره محقق شود.

نماینده مردم شهرستانهای مهر و لامرد در مجلس تصریح کرد: حيات جامعه کنونی به علم است و در جامعه‏‌اي كه علم و عالم از جايگاه برجسته‏اي برخوردار نباشد، آن جامعه به سمت سقوط و ذلت خواهد رفت.

علوی اضافه کرد: حیات جامعه اسلامی ما نيز هم اکنون به تحول در حوزه علم و نشر علم مخصوصا در حوزه کتاب‌های دانشگاهی بستگی دارد. نه تنها انقلاب ما بلكه بقاء و استمرار هر انقلابی به توان علمی آن انقلاب وابسته است؛چرا که همه بخش‏های دیگر از قبیل بخش‌های اقتصادی، امنیتی و دفاعی، اجتماعی، و حتی سیاسی به نوعی به همین رکن علمی متکی هستند و در این راستا انتظار از مجموعه جهاد دانشگاهی یک حرکت عالمانه، عازمانه و عاقلانه است.

اين نماينده مجلس گفت: امروز خرسندیم از اين كه مى‌‌بينیم جريان فكرى در دانشگاه‌هاى كشور به سمت دغدغه‌هاى اصولى رفته و اعتقادمان این است که بخشی از نظام ارزشی ما باید توسط دانشگاه تولید و یا بازتولید شود؛ اما باید گفت که علی‌رغم تمام توسعه علمی انجام شده،جهاددانشگاهی باید خود را با نیازمندیهای انقلاب وفق بدهد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 44
بازدید ماه:2359
بازدید کل:325483

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی