ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد كه مي‌توان از ظرفيت جهاددانشگاهي در توسعه شركت‌هاي دانش‌بنيان در كشور و استان فارس بهره برد.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد كه مي‌توان از ظرفيت جهاددانشگاهي در توسعه شركت‌هاي دانش‌بنيان در كشور و استان فارس بهره برد.

بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا منطقه فارس، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، این مجموعه را نهادی برخواسته از دل انقلاب دانست که با وجود کارنامه درخشان در حوزه‌های مختلف علمي و پژوهشي خصوصا عرصه‌هايي مانند سلول‌های بنیادی و بانک خون بندناف، هنوز از ظرفیت آن به خوبی استفاده نشده است.

وی با تصریح اینکه دستگاه‌های اجرایی باید بهای بیشتری به ظرفیت‌هاي جهاددانشگاهي داده و با آشنايي نسبت به توانايي‌هايي اين نهاد از اين توانمندي‌ها بهره ببرند، خاطرنشان کرد: رویکرد جهادی این مجموعه علاوه بر همراهی با دانشگاهیان، می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مهمی ایفا کند.

به گفته سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، حل مشکلات اقتصادی مردم و ارتقای توان دفاعی کشور در مقابل کینه ورزی‌های دشمنان که حربه تحریم را علیه ما به کار گرفته‌اند دارای اهمیت بسیاری است و جهاد دانشگاهی می‌تواند در این عرصه موفق باشد.

پارسایی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند با ارائه طرح‌ها و ایده‌های خود در زمينه‌هاي علوم انساني، علوم پزشكي و فني و مهندسي و حتي در حوزه‌ فرهنگي، در مسير تحقق اقتصاد مقاومتی به دستگاه‌های اجرایی کمک کند و همگام با نیازهای روز گام بردارد.

وی اعتقاد دارد مباحث دانشگاهی شتاب‌بخش حرکت علمی کشور است بر لزوم توجه بیشتر جهاد دانشگاهی در توسعه شرکت‌های دانش‌ بنیان تاکید کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم همچنین با انتقاد از آنچه اطلاع‌رسانی ضعیف این مجموعه عنوان مي‌كرد، گفت: هنوز بسياري از مردم از توانمندي‌هاي جهاددانشگاهي در بخش‌هاي مختلف اطلاع كافي ندارند، مردم بايد از ظرفيت‌هايي نظير بانك خون بندناف و ديگر توانايي‌هاي جهاددانشگاهي مطلع شوند.

وی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در انعکاس اخبار و توانایی خود در حوزه‌‌های مختلف علمی و علوم انسانی موفق نبوده است و در حالیکه بسیاری از موسسات و مجموعه‌هاي پژوهشي و تحقيقاتي دانش‌‌بنیان زیر نظر این مجموعه فعالیت دارند، اما  عموم مردم اطلاع زیادی از فعالیت‌‌های آنها و دست‌آوردهاي علمي تحقيقاتي كه كسب كرده‌اند ندارند.

نماینده مردم شیراز در مجلس استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای فارغ‌‌التحصیلان دانشگاهی كه عمدتاً با فضای كسب و كار آشنایی كافی ندارند را ظرفیتی مهم قلمداد و اضافه كرد: این مجموعه بیش از گذشته باید در   توانمندسازی‌ فارغ‌ التحصیلان همت کند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 47
بازدید ماه:2362
بازدید کل:325486

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی