ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395

عضو شوراي اسلامي شيراز اعتقاد دارد كه جهاددانشگاهي در عرصه‌هاي علمي، پژوهشي و فرهنگي داراي ظرفيت‌هاي مناسبي است و تمام دستگاه‌ها بايد از اين پتانسيل به شكل مطلوب بهره كافي را ببرند.

 

عضو شوراي اسلامي شيراز اعتقاد دارد كه جهاددانشگاهي در عرصه‌هاي علمي، پژوهشي و فرهنگي داراي ظرفيت‌هاي مناسبي است و تمام دستگاه‌ها بايد از اين پتانسيل به شكل مطلوب بهره كافي را ببرند.

رضا محمديان در گفت و گو با ايسنا منطقه فارس گفت: تاکنون استفاده‌ها از جهاد دانشگاهی مطلوب بوده اما عالی و کافی نبوده است؛ چرا که ظرفیت این نهاد انقلابی بسیار بیشتر است و دولت باید بسیار بیشتر از این‌ها به آن بها دهد.

رئيس كميسيون عمران شوراي اسلامي شيراز افزود: این نهاد انقلابی در اوایل شکل‌گیری انقلاب به دستور امام راحل تشکیل شد و کارهای خوبی هم در دانشگاه‌های مختلف کشور انجام داد.

وی با یادآوری اینکه جهاد دانشگاهی کارهای جهادی و فعالیت‌های علمی و پژوهشی و فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده است که هر کدام به نوبه خود شایان توجه هستند، افزود: این‌ها نشان‌دهنده رویکرد جهادی دانشگاهیان ماست یعنی دانشگاهیان ما با رویکردی جهادی در این نهاد انقلابی یکسری کارهای جهشی و بیشتری نسبت به وضعیت طبیعی دانشگاه‌ها انجام داده‌اند.

محمدیان گفت: با توجه به اقدامات فاخر جهاد دانشگاهی در مباحث مختلف می‌توان گفت که استفاده‌ها از این نهاد انقلابی مطلوب بوده اما عالی و کافی نبوده است چرا که ظرفیت جهاد دانشگاهی و جهادگران آن بسیار بیشتر است و دولت باید بسیار بیشتر از این‌ها به این نهاد انقلابی بها دهد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر شیراز همچنین خواستار توجه بیش از پیش دولت به فعالیت‌های پژوهشی جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف شد و گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری تولید علم است و از آنجا که یکی از وظایف اصلی جهاد دانشگاهی تولید علم و کارهای پژوهشی در تمام مباحث مذهبی، علمی، هسته‌ای، پزشکی و مهندسی است لذا باید حمایت از این نهاد انقلابی در دستور کار قرار گیرد.

محمديان همچنين به فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی جهاد دانشگاهی اشاره و خاطرنشان كرد: امروز شاهد مبارزه‌هاي فكري عليه مكتب تشيع و اسلام توسط گروه‌هاي مختلف هستيم به‌نحوي كه دشمنان موفق به شكل‌دهي گروه‌هاي تكفيري از طريق انتشار و تزريق افكار الحادي خود شده‌اند.

عضو شوراي اسلامي شيراز تصريح كرد: قرار داشتن در چنين فضايي لزوم بهره‌مندي از توان نهادهاي توانمند فرهنگي مانند جهاددانشگاهي كه بازوهاي قدرت‌مندي نظير خبرگزاري‌هاي ايكنا و ايسنا را در اختيار دارد در راستاي انجام پژوهش‌های مذهبی و اطلاع‌رساني و آگاهي بخشي بيش از پيش، را مورد تاكيد دارد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 43
بازدید ماه:2358
بازدید کل:325482

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی