ورود به سایت

نام کاربري



کلمهء عبور



    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 



خبرنامه ایمیلی





تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 خرداد 1396

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس گفت: دومين جشنواره سراسري دانشحويي تجسمي قرآن و هنر، با عنوان "شهود قدسي 2" از روز شنبه 20 خرداد در شيراز آغاز به‌كار خواهد كرد.

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس گفت: دومين جشنواره سراسري دانشحويي تجسمي قرآن و هنر، با عنوان "شهود قدسي 2" از روز شنبه 20 خرداد در شيراز آغاز به‌كار خواهد كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مسعود رستگار سه‌شنبه 16 خرداد در جمع خبرنگاران افزود: جشنواره "شهود قدسي 2" به همت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي استان فارس و با همكاري سازمان فعاليت‌هاي قرآني دانشگاهيان، در شيراز برگزار مي‌شود.

او محوريت دومين جشنواره سراسري شهود قدسي را قرآن و زندگي اعلام و خاطرنشان كرد: ايجاد نشاط در جامعه دانشجويي همراه با استحكام و رواج فرهنگ قرآني، ايجاد زمينه مناسب براي ارتباط فرهنگي و تبادل تجربه‌هاي هنري دانشجويي و رشد و شكوفايي آفرينش‌ها و خلق آثار فرهنگي و هنري همراه با تعميق انديشه و آگاهي‌هاي فرهنگي قرآني، از اهداف مد نظر اين جشنواره است. 

رستگار يادآور شد: فراخوان اين جشنواره با موضوع "زندگي" با محوريت قرآن كريم، در بخش‌هاي نقاشي، عكاسي، گرافيك و خوشنويسي، پائيز سال گذشته انجام شد و دبيرخانه آثار علاقه‌مندان را تا 22 ارديبهشت امسال دريافت كرد.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: در مجموع بالغ بر 3 هزار و 593 اثر در مهلت تعيين شده در فراخوان، توسط دبيرخانه دريافت شد كه 554 اثر در بخش نقاشي، 475 اثر در بخش خوشنويسي، يك هزار و 236 اثر در بخش عكس و يك هزار و 328 اثر در بخش گرافيك را شامل مي‌شد.

او با تصريح اينكه تعداد آثار دريافتي نسبت به دوره گذشته، افزايش چشمگيري دارد، گفت: اين نشان‌دهنده علاقه‌مندي بيشتر دانشجويان سراسر كشور به جشنواره شهود قدسي و انجام فعاليت‌هاي هنري با محوريت قرآني است.

رستگار با يادآوري اينكه كار داوري آثار ارسالي انجام و منتخبان هر بخش مشخص شده است، گفت: امسال و در جشنواره شهود قدسي 2، آثار منتخب در 5 نگارخانه شهر شيراز به مدت هفت روز در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: آثار منتخب دومين جشنواره سراسري دانشحويي تجسمي قرآن و هنر، در نگارخانه‌هاي وصال، مركز اسناد و كتابخانه ملي، سروناز، حوزه هنري و فرهنگ‌سراي هنر، در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

به گفته رستگار، فرهنگ و ارشاد اسلامي، حوزه هنري انقلاب اسلامي و ستاد جامع علمي كاربردي استان فارس، شهرداري شيراز، دانشگاه صنعتي شيراز، نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌هاي شيراز و علوم پزشكي، دانشگاه‌ هنر شيراز، موسسه‌هاي آموزش عالي آپادانا و هنر شيراز، در برگزاري اين جشنواره با معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي فارس همكاري كرده‌اند.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس همچنين گفت: با هدف آمادگي بيشتر و مطلوب‌تر دانشجويان و آشنايي آنان با مفاهيم هنر قرآني، از زمستان سال گذشته تا كنون تعداد 32 كارگاه آموزشي( ورك‌شاپ) در بخش‌هاي مختلف در سطح دانشگاه‌هاي سراسر كشور برگزار شده است.




گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 45
بازدید ماه:2360
بازدید کل:325484

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی