ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1396

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس امروز، ۱۸ بهمن‌ماه در جشن انقلاب این نهاد كه با حضور جهادگران دانشگاهی فارس برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی بر این نكته تأكید كرد كه این انقلاب با وحدت مردم، پیروی از رهبری و نیروی ایمان به پیروزی رسید.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس امروز، ۱۸ بهمن‌ماه در جشن انقلاب این نهاد كه با حضور جهادگران دانشگاهی فارس برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی بر این نكته تأكید كرد كه این انقلاب با وحدت مردم، پیروی از رهبری و نیروی ایمان به پیروزی رسید.

وی با بیان اینكه مقام معظم رهبری در دهه فجر سالهای گذشته اهداف انقلاب اسلامی را بر ۷ بند تقسیم‌بندی كردند كه این‌ها برای جهادگران دانشگاهی خط مشی بسیار خوبی است، افزود: استقلال‌خواهی،‌ آزادی بیان، حكومت اسلامی، زمینه‌سازی برای رشد و تكامل انسانی، عدالت، پیشرفت مادی و احیای كرامت انسانی ۷ بند مطرح شده در كلام رهبر معظم انقلاب هستند.

در جهاد دانشگاهی باید به جد به دنبال عدالت و رفع تبعیض‌ها باشیم
بابایی با تصریح اینكه جهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است و برای دستیابی به اهدافش باید در راستای ۷ بند مذكور حركت كند، گفت: در جهاد دانشگاهی باید به جد به دنبال عدالت و رفع تبعیض‌ها باشیم و امیدواریم بتوانیم این مهم را تحقق بخشیم البته لازم به ذكر است كه عدالت به معنای برابر تقسیم كردن نیست بلكه به معنای درست تقسیم كردن است.


رئیس جهاد دانشگاهی فارس اظهار كرد: احساس كرامت انسانی یكی از اهداف انقلاب اسلامی است كه جزو اهداف این نهاد انقلابی هم هست و این مسئله را باید در تمام اركان جهاد دانشگاهی به منصه ظهور برسانیم. 
وی با تأكید بر اینكه جهاد دانشگاهی تنها متولی این نیست كه به قله‌های رفیع دانش برسد بلكه باید در كنار آن به مبحث كرامت‌ها هم توجه داشته باشد، گفت: جهاد دانشگاهی متشكل از دو كلمه جهاد و دانشگاه است كه می‌توانیم بهترین فضیلت‌های اخلاقی را در درون این‌ها ببینیم.

نیاز امروز جامعه ما بازگشت به اخلاق اسلامی است 
بابایی با یادآوری اهمیت توجه به اخلاق اسلامی در آموزه‌های دینی گفت: نخستین معجزه پیامبر اسلام(ص) قرآن و دومین آن اخلاق و سجایای اسلامی بود و امروز ما نیاز داریم كه وارد این مبحث شویم چرا كه یكی از پله‌های موفقیت هر سازمانی همین توجه به اخلاقیات است.

مشكل اخلاقی، تنها فساد اخلاقی نیست
وی خواستار توجه تمام جهادگران دانشگاهی به حفظ احترام یكدیگر و به خصوص پیشكسوتان و همچنین سجایای اخلاقی شد و گفت: امروز در جامعه خود مشكل اخلاقی داریم و البته مشكل اخلاقی هم تنها فساد اخلاقی نیست بلكه آن است كه فضیلت‌های اخلاقی رعایت نمی‌شود و جهاد دانشگاهی هم باید در قضیه فضیلت‌های اخلاقی، الگو باشد و امیدواریم بتوانیم با رعایت اخلاقیات فردی، اخلاقیات جمعی را هم محقق كنیم. 
رئیس جهاد دانشگاهی فارس در ادامه به سیاست‌هایش در این نهاد انقلابی اشاره كرد و گفت: یكی از مهم‌ترین اولویت‌های ما در جهاد دانشگاهی، توجه به پیشرفت و همچنین بحث رفاه كاركنان است؛ البته در دوره‌های رؤسای پیشین زحماتی در این راستا انجام شده كه جای قدردانی دارد.

تمام تلاش خود را برای رفع مشكلات معیشتی جهادگران انجام خواهیم داد 
وی با بیان اینكه تلاش خواهیم كرد تا نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف كنیم، گفت: در شرایط كنونی ممكن است بسیاری از جهادگران مشكلاتی داشته باشند اما ما تلاش می‌كنیم تا در حد وسعمان در جهت رفع مشكلات كارمندان خود گام برداريم تا بهترین اتفاقات برای آنان رخ دهد و به سمتی برویم كه كارمندان ما دیگر دغدغه مسائل معیشتی نداشته باشند. 
بابایی با تأكید بر اینكه این نهاد انقلابی در ابعاد مختلف فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و اشتغال نیاز به یاری دارد، گفت: منابع انسانی یکی از اصلی ترین ارکان جهاد دانشگاهی است و اگر این منابع انسانی توانمند باشند، مطمئنا به آن جایگاهی كه بخواهد خواهد رسید.

 

در جهاد دانشگاهی هیچكس بر دیگری ارجحیت ندارد
رئیس جهاد دانشگاهی فارس خواستار همكاری تمام اعضای این نهاد برای دستیابی به اهداف آن شد و گفت: در جهاد دانشگاهی هیچكس بر دیگری ارجحیت ندارد و فقط مسئولیت است كه افزایش پیدا می‌كند و این همان مسئله‌ای است كه قرار بود از ابتدای انقلاب اسلامی این‌گونه باشد.
وی با یادآوری اهمیت همدلی و همكاری و همفكری تمام اعضا گفت: باید تلاش كنیم كه اگر انتقادی هم داریم، انتقادات ما سازنده باشد و در مورد مطالبی كه می‌خواهیم نقدی انجام دهیم، اطلاعات كاملی داشته باشیم و بهترین كار این است كه ابتدا از خودمان شروع كنیم تا بتوانیم این كار را به بخش‌های مختلف تعمیم داده و از این طریق مشكلات و نقاط ضعف را برطرف كنیم.

از همه كسانی كه توانمند هستند، یاری می‌جوییم 
بابایی اظهار كرد: به تبع شاید تغییراتی در جهاد دانشگاهی فارس داشته باشیم اما از همه كسانی كه توانمند هستند و می‌توانند ما را یاری رسانند، كمك می‌خواهیم و ما باید به دنبال این باشیم كه ببینیم اصلح چیست.

 

جهاد دانشگاهی در گلوگاه‌ها می‌تواند كارهای خاصی انجام دهد 
رئیس جهاد دانشگاهی فارس همچنین بر این نكته تأكید كرد كه این دستگاه، به عنوان یك نهاد قدرتمند ثابت كرده است كه در حوزه‌های مختلف و به خصوص در جاهای سخت و گلوگاه‌ها می‌تواند كارهای خاص را چه در سطح ملی و چه در سطح استانی به خوبی انجام دهد و چه بسیار كارهایی كه این نهاد به‌صورت منحصر به فرد انجام داده است.
وی با یادآوری اینكه جهاد دانشگاهی فارس یكی از قدیمی‌ترین جهادهای دانشگاهی كشور است كه سه نسل را در درون خود دارد، خواستار همكاری و تعامل این نسل‌ها برای اعتلای جهاد دانشگاهی شد و تأكید كرد كه نسل جوان اگر از تجربه نسل پیشكسوت استفاده نكند، نمی‌تواند پیشرفت كند و اگر قرار شد زمانی همدیگر را نقد كنیم باید هم نقد خوبی‌ها و هم نقد بدی‌ها را داشته باشیم.

باید از تمام پتانسیل جهادگران استفاده كنیم
بابایی با تأكید بر اینكه باید از تمام پتانسیل جهادگران استفاده كنیم، گفت:‌ امروز نیاز است كه جهاد دانشگاهی كار گزین انجام دهد؛ ما یكسری كارها را به صورت روتین و معمولی انجام می‌دهیم اما امیدواریم با همدلی همه این اتفاق بیفتد.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس در بخش پایانی سخنان خود به فعالیت معاونت‌های مختلف این نهاد اشاره و تأكید كرد كه در حوزه پژوهشی نیاز به تفكر و برنامه داریم چرا كه همگان جهاد دانشگاهی را به پژوهش‌هایش می‌شناسند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 11
بازدید ماه:2263
بازدید کل:325387

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی