ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 16 بهمن 1391

رييس جهاد دانشگاهي استان فارس گفت: مكتب رهائي بخش اسلام، نفس مسيحائي و رهبري پيامبرگونه امام راحل (ره) و وحدت مثال زدني مردم  انقلاب شكوهمند اسلامي را به پيروزي رسانيد.

 

رييس جهاد دانشگاهي استان فارس گفت: مكتب رهائي بخش اسلام، نفس مسيحائي و رهبري پيامبرگونه امام راحل (ره) و وحدت مثال زدني مردم  انقلاب شكوهمند اسلامي را به پيروزي رسانيد.

به گزارش روابط عمومي جهاد دانشگاهي فارس، مسعود رستگار در مراسم بزرگداشت ايام‌الله دهه فجر در روزه 14 بهمن‌ماه 91 در جمع جهادگران جهاد دانشگاهي فارس، افزود: از ابتداي تشكيل اين نهاد انقلابي تا امروز، حركت در محور ولايت، ركن اصلي و خدشه ناپذير همه جهادگران براي حضور و فعاليت در اين نهاد بوده و هست.

وي با يادآوري اينكه همه دولت‌هاي تشكيل شده در دوران رهبري حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، مورد حمايت ايشان قرار داشته‌اند، تصريح كرد: تا امروز به ياد ندارم كه ايشان از دولتي حمايت نكرده باشند، ممكن است حركت يا اقدامي از دولت يا دولت‌هايي مورد تاييد ايشان نبوده و در خفا هم انتقاداتي از عملكردها كرده‌باشند، اما حمايت قاطع علني  رهبر فرزانه انقلاب از همه دولت‌ها مشهود بوده و هست.

رستگار با بيان اينكه جهاد دانشگاهي يكي از نهادهاي انقلابي موفق ارزيابي شده و مي‌شود، به برخي تعابير مقام معظم رهبري در خصوص اين نهاد اشاره و اضافه كرد: همواره بايد فعاليت‌ها و عملكرد خود را در جهاد ارزيابي كنيم و ببينيم آيا شايستگي اين تعابير را داريم و در حد آن عمل كرده‌ايم.

 وي ادامه داد: جهاد دانشگاهي يعني تلاش بسيار زياد، با محوريت دين و همسو با رشد و تعالي دانش، در راستاي انتظارات نظام اسلامي و مردم انقلابي.

رستگار تصريح كرد: من به‌عنوان يكي از اعضاي نهاد انقلابي جهاد دانشگاهي، همواره از خود پرسيده‌ام كه آيا متناسب تعابير و تعاريف مقام معظم رهبري عمل كرده‌ام؟

وي گفت: همه بايد تلاش كنيم تا جهاد دانشگاهي را در حد نام و اعتبار آن اعتلا بخشيده و حركت آن را در مسير انقلاب و اهداف متعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي، سرعت ببخشيم.

رييس جهاد دانشگاهي فارس با تاكيد بر اين كه اين نهاد و كاركنان آن همواره در همه عرصه‌ها بايد الگو باشند، گفت: در تمام زمينه‌ها و ابعاد، از آموزش‌‌عالي، پژوهش و ساير ابعاد بايد مباحث فرهنگي و فرهنگ‌سازي به‌عنوان يك اولويت اصلي مد نظر همه باشد.

وي با بيان اين كه آموزش‌عالي در نهاد جهاد دانشگاهي بايد با آموزش‌عالي در ديگر دستگاه‌ها تفاوت‌هاي بنيادين و مشهودي داشته باشد، گفت: اين نهاد يك نهاد انقلابي برخاسته از انقلاب فرهنگي است، بنابراين مركز آموزش‌عالي و آموزش‌هاي كوتاه مدت ما و حوزه پژوهش ما بايد با حوزه‌هاي مشابه در ساير دستگاه‌ها تفاوت عمده كيفي و فرهنگي داشته باشد.

رستگار تصريح كرد: براي رسيدن به اين مهم بايد معاونت فرهنگي الگو باشد تا بتوانيم كل جهاد دانشگاهي را الگو كنيم و به ساير اقشار هم تسري بخشيم، اين آن چيزي است كه جامعه از نهادي چون جهاد دانشگاهي انتظار دارد.

وي در بخشي از سخنان خود با اشاره به روند پيروزي انقلاب اسلامي و رويدادهايي كه طي اين 34 سال حادث شده است، گفت: دشمن همواره سعي در توقف روند حركت اين انقلاب و نظام اسلامي را داشته و دارد.

رييس جهاد دانشگاهي فارس با بيان اينكه تحريم‌ها تازگي ندارد، گفت: موضوع تحريم مسئله تازه‌اي نيست، از سال 58 تاكنون استكبار جهاني همواره با استفاده از اين ابزار تلاش كرده و مي‌كند تا جمهوري اسلامي ايران را به تبعيت از خود و پذيرش خواسته‌هايش وادارد و به‌حمدالله موفق نبوده و نخواهد بود.

وي با اشاره به تحميل جنگ هشت ساله به ايران اسلامي در ابتداي پيروزي انقلاب و هزينه‌هايي كه هر سال جنگ براي هر كشور و ملتي به همراه دارد، گفت: ملت ما همواره تحريم‌ها را به فرصت تبديل كرده و به دست‌آوردهاي بزرگي دست‌يافته است.ملت ايران از گردنه هاي سختي عبور كرده كه باورش را نداشته است.

رييس جهاد دانشگاهي فارس به بخش‌هايي از دست‌آوردهاي جهادگران در طول سال‌هاي گذشته تاكنون اشاره و اقدامات انجام شده در طراحي و ساخت دكل‌هاي حفاري، امور كنترلي، فعاليت‌هاي امور نفت و گاز، موفقيت‌ها در عرصه نانو تكنولوژي، سلول‌هاي بينادين، ابعاد مختلف پزشكي و هوافضا و ديگر ابعاد را يادآوري كرد.

رستگار در بخشي از سخنان خود گفت: همه فعالان جهاد دانشگاهي بايد تلاش كنيم كه حرف‌هاي نو داشته باشيم،‌ انديشه‌هاي نو با محوريت دين و منطبق بر دانش روز، بايد ببينيم تا امروز چند پيشنهاد سازنده براي بهتر شدن و مطلوب‌تر شدن حركت‌ها ارايه كرده‌ايم و اگر اينگونه نبوده، تلاش بيشتر را در دستور كار قرار دهيم.

شايان ذكر است در اين مراسم برنامه‌هاي متنوع و مختلفي از جمله بخش سخنان مقام معظم رهبري كليپي در مورد بهمن سال 57، اجراي موسيقي زنده و مسابقات فرهنگي هنري اجرا شد.
گزارش تصویری
27 دی ماه روز شهدای جهاد دانشگاهی گرامی باد

به بهانه 27 دي ماه روز شهداي جهاددانشگاهي؛پيشگامان خودکفایي دفاعي دانش بنياندر بمباران دانشکده فنی دانشگاه تبریز، 22 تن از ...
انا لله و انا الیه راجعون

جان باختن جمعی از پرسنل زحمتکش ایرانی در سانحه آتش‌سوزی نفتکش سانچی را تسلیت عرض می‌نماییم.
دیدار معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس از جهاد دانشگاهی بوشهر

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مظاهر بابایی معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس در روز چهارشنبه 29 ...
برگزاري يادواره سرداران و 385 شهيد دانشجوي فارس

دومين يادواره سرداران و 385 شهيد دانشجوي استان فارس با عنوان همكلاسي‌هاي آسماني، در شيراز برگزار شد.
براي اولين‌بار در كشور اجرايي شد؛  برگزاري دوره‌هاي تخصصي پرورش كژدم توسط جهاد دانشگاهي فارس

براي اولين بار در كشور، جهاددانشگاهي اين استان اقدام به برگزاري دوره‌هاي تخصصي صيد، پرورش، شناسايي و زهرگيري از كژدم  ...


آمار سایت
بازدید امروز: 129
بازدید ماه:2184
بازدید کل:219332

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی