ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 27 فروردین 1392

رييس جهاد دانشگاهي استان فارس با بيان اينكه خلق حماسه نيازمند ملزومات و مقدماتي است، گفت: براي حماسه‌سازي بايد حماسه‌آفرين به يقين قلبي در خصوص توانايي خود رسيده باشد.

رييس جهاد دانشگاهي استان فارس با بيان اينكه خلق حماسه نيازمند ملزومات و مقدماتي است، گفت: براي حماسه‌سازي بايد حماسه‌آفرين به يقين قلبي در خصوص توانايي خود رسيده باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار امروز در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص نام‌گذاري امسال از سوي مقام عظماي ولايت، با تصريح اينكه در حماسه‌آفرين بودن ملت ايران جاي هيچ ترديدي نيست،  افزود: در طول تاريخ، حماسه‌آفريني‌هاي متعددي توسط قهرمانان ملي ايران انجام شده، كه يخصوص در دوران اخيريكي از بارزترين آنها حماسه آفرینی انقلاب اسلامي توسط ملت قهرمان ایران بود.

رستگار با تصريح اينكه رهبر فرزانه انقلاب، به‌عنوان اديبي كم نظير، كلمه و سخن را به خوبي مي‌شناسند، جايگاه و شأن آن را مي‌دانند و در استفاده از عبارات استاد بوده و بسيار دقيق و حساب شده عمل مي‌كنند، گفت: جايگاه ويژه سياسي ايشان در نظام مقدس جمهوري اسلامي به عنوان رهبر انقلاب و جايگاه علمي و مذهبي ايشان در جهان تشيع به عنوان مرجعي عاليقدر، همچنين سوابق انقلابي و عملكرد امام‌گونه ايشان در سال‌هاي پس از ارتحال حضرت امام(ره) موجب شده است تا ملت رشيد و بزرگوار ايران، اعتماد كم سابقه‌اي به معظم‌له داشته و خود را ملزم به حركت در مسير تبيين شده توسط ايشان بدانند.

وي تبعيت از مقام عظماي ولايت را راه دست‌يابي به آرمان‌هاي مقدس جمهوري اسلامي ايران برشمرد و تاكيد كرد: استفاده از لفظ حماسه در دو حوزه سياسي و اقتصادي توسط مقام معظم رهبري، نشانگر آنست كه‌ ايشان با انتخاب عبارت حماسه، هم توقع خود و عظمت كار و هم وظيفه سنگين همگاني در حركتي فوق‌العاده را به تصوير كشيده‌اند.

رستگار خلق حماسه در سالجاري را وظيفه‌اي همگاني توصيف و تاكيد كرد: آفرينش حماسه ملزوماتي دارد، ملزوماتي كه يكي از مهمترين آنها يقين قلبي حماسه‌آفرين به توانايي خلق حماسه است.

وي با بيان اينكه يكي از بزرگترين حماسه‌آفريني‌هاي ملت را مي‌توان در هشت‌سال دفاع مقدس، متجلي ديد، يادآور شد: اگر رهبري عزيز انقلاب به توانايي ملت ما و ياري خداوند تعالي در خلق حماسه، اعتقاد نداشتند، چه بسا اين نامگذاري را انجام نمي‌دادند.

رستگار گفت: تفكر جهادي، برنامه‌ريزي دقيق، تلاش خستگي ناپذير، حركت در مسير تبيين شده از سوي ولايت و توكل به خداوند، از ملزومات خلق حماسه‌اي ماندگار است.

رييس جهاد دانشگاهي فارس گفت: سربلندي در حوزه‌هاي سياسي و خودكفايي و ازبين بردن هرگونه وابستگي در حوزه‌هاي اقتصادي از آرمان‌هاي اصيل و ارزشمند انقلاب اسلامي، رهبري معظم و ملت فرهيخته ايران به‌شمار مي‌رود و بي‌ترديد با شناخت عوامل مؤثر در خلق و موفقيت حماسه، مي‌توان به اين مهم دست‌يافت و آن را محقق كرد.

وي ابراز اميدواري كرد كه مسئولان بخش‌ها و رده‌هاي مختلف كشور با انجام وظايف محوله به نحو احسن، زمينه تحقق شعار حماسه سياسي، حماسه اقتصادي را فراهم كنند تا خداي ناكرده مديون و شرمنده مردم نباشند.
گزارش تصویری
انتصاب سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان فارس

محمدرضا زاهدی به عنوان سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد فارس منصوب شد.
تجلیل از خبرگزاری ایكنا

 چهارمین محفل انس با قرآن سپاه فجر فارس همراه با مراسم وداع با ماه مبارك رمضان در شیراز برگزار شد.
انتصاب سرپرست معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، طی حکمی از سوی مظاهر بابایی رییس جهاد دانشگاهی فارس، مهندس محمدرضا ...
رییس جهاد دانشگاهی فارس عنوان کرد :  بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به اقدامات گسترده‌ی این نهاد در ابعاد، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ‌التحصیلان ...
راهپیمایی جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در روز قدس

جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند


آمار سایت
بازدید امروز: 164
بازدید ماه:4362
بازدید کل:240293

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی