ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


خبرنامه ایمیلی

معاونت آموزشی

حوزه معاونت آموزشي

 

 

آموزش به عنوان يكي از بخش‌هاي تخصصي جهاد دانشگاهي، عرصه‌اي است كه از سال 1372 در شبكه‌اي گسترده و در دو بخش آموزش‌هاي رسمي بلندمدت و آموزش‌هاي تخصصي كوتاه‌مدت در جهت تربيت نيروهاي انساني متعهد، كارآمد و متخصص براي جامعه و ارايه آموزش‌هاي تخصصي و تكميلي به دانش‌آموختگان و دانشجويان دانشگاه‌ها و مديران و كاركنان و كارشناسان دستگاه‌ها و نهادهاي اجرايي كشور به ارايه خدمات پرداخته است.

 

رويكرد جهاد دانشگاهي در برنامه‌هاي آموزشي بلندمدت و كوتاه‌مدت، اتكا به پشتوانه‌ها و ظرفيت‌هاي تخصصي موجود در مراكز علمي و پژوهشي اين نهاد است. اين ويژگي، توان آموزشي اين نهاد را به لحاظ طراحي و اجراي بهينه و مطلوب دوره‌هاي تخصصي مورد نظر جامعه از ساير مجموعه‌ها متمايز ساخته است.

 

در بخش آموزش‌هاي تخصصي كوتاه‌مدت، طيف گسترده مخاطبان شامل دانش‌آموزان، دانشجويان، دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، كارشناسان و مديران بخش خصوصي، كاركنان و مديران سازمان‌ها و دستگاه‌هاي دولتي، تحت پوشش آموزش‌هاي كوتاه‌مدت عمومي و تخصصي قرار مي‌گيرند.

 

از سال 1382 تاكنون در اجراي طرح نظام جديد آموزش كاركنان دولت و به منظور افزايش سطح كارايي كاركنان دستگاه‌هاي دولتي از طريق آموزش‌هاي كوتاه‌مدت، جهاد دانشگاهي به عنوان يكي از مراكز مجري دوره‌هاي آموزش كاركنان دولت معرفي شد. بر اين اساس، با توجه به نياز سازمان‌هاي دولتي به برگزاري دوره‌هاي آموزشي، جهاد دانشگاهي طي اين سال‌ها تا زمان حاضر پودمان‌هاي آموزشي متعددي را براي كاركنان دولت برگزار كرده است.

 

همچنين در اجراي تفاهم‌نامه با سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، شهرداران، دهياران و كارشناسان شهرداري‌هاي كل كشور در جهاد دانشگاهي آموزش ديده و همچنان در حال آموزش مي‌باشند. در همين رابطه، تفاهم‌نامه و قراردادهاي آموزشي متعددي با دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي و نهادهاي انقلاب اسلامي از جمله معاونت حقوقي نهاد رياست جمهوري، وزارت كشور، سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور، قوه قضاييه، وزارت دادگستري، نيروي انتظامي، بانك مركزي، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، صدا و سيما، وزارت جهاد كشاورزي، وزارت صنايع و معادن، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، وزارت راه و ترابري، وزارت نيرو، وزارت تعاون، بنياد شهيد، خانه كارگر، دانشگاه پيام‌نور، سازمان تأمين اجتماعي، سازمان بهزيستي، جمعيت هلال احمر، بانك صادرات، بانك تجارت، بانك كشاورزي، پست بانك، سازمان دامپزشكي، سازمان بنادر و كشتيراني، گمرك ايران، شركت برق، شركت مخابرات و اداره پست جمهوري اسلامي ايران و ... مبادله شده است.

 

به طور كلي فعاليت معاونت آموزشي جهاد دانشگاهي فارس در زمينه‌هاي آموزش غيرانتفاعي، دوره‌هاي كوتاه‌مدت سه و شش‌ماهه و آموزش ضمن خدمت كاركنان دولت بر اساس مجوز اداره آموزش و پژوهش استانداري تقسيم مي‌شود. در بخش آموزش ضمن خدمت هم توانايي تأليف و تدوين دوره‌ها و هم برگزاري آن را داراست.

 

اين معاونت داراي 11 مركز آموزش‌هاي كوتاه مدت، مركز آموزش‌هاي ترميك زبان، مركز آموزش ترميك كامپيوتر و مركز آموزش ضمن خدمت كاركنان دولت همچنین مرکز آموزشی گوهرسنگها در شيراز و مركز آموزشي در شهرهاي لار، مرودشت، استهبان، جهرم، كازرون، فيروزآباد و لامرد است كه عمده فعاليت‌هاي آن در قالب دوره‌هاي كوتاه مدت در گروه‌هاي ذيل انجام مي‌پذيرد.

 

قرآن- تربيت مربي كودك – اطلاعات داروئي و نسخه‌خواني- دستياركناردندانپزشك– گوهرشناسي- گوهرتراشي- گوهرنشاني- حسابداري حرفه‌اي –  مهارت‌هاي زندگي – كمك‌هاي اوليه و فوريت‌هاي پزشكي و ...

 


 

گروه های آموزشی:

 

 

 

 

 

خبرنامه پیامکی