ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 20 مرداد 1392

 آيت‌الله اسدالله ايمانی، نماينده ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، با تأكيد بر جايگاه خبرگزاری ايكنا در سطح بين‌المللی برای جمهوری اسلامی ايران گفت: انقلاب اسلامی ايران يكی از انقلاب‌هايی است كه اساس آن اسلام، دين‌خواهی و آموزه‌های قرآنی است.

 

 گروه فعاليت‌های قرآنی: نكته مهمی كه درباره خبرگزاری ايكنا وجود دارد اين است كه برخی از كشورها تلاش می‌كنند ارتباط جمهوری اسلامی با قرآن را به‌دليل پيوند آن با اهل بيت(ع) ضعيف جلوه دهند و اين خود يك تهمت بزرگ است كه اين خبرگزاری در رفع اين‌گونه تهمت‌ها می‌تواند نقش مهمی ايفا كند.

 آيت‌الله اسدالله ايمانی، نماينده ولی فقيه در استان فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) شعبه فارس، با تأكيد بر جايگاه خبرگزاری ايكنا در سطح بين‌المللی برای جمهوری اسلامی ايران گفت: انقلاب اسلامی ايران يكی از انقلاب‌هايی است كه اساس آن اسلام، دين‌خواهی و آموزه‌های قرآنی است.

 وی با تصريح اينكه طبيعی است كه در چنين نظامی، فعاليت‌های قرآنی بايد دارای اهميت ويژه و خاصی باشد،‌ افزود: پيش از اين مجموعه قرآنی اين نظام اسلامی يك خبرگزاری رسمی نداشت و افتتاح يك خبرگزاری يكی از اهم موضوعاتی كه بايد بدان توجه ‌شود و بحمدالله اين خبرگزاری توسط نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی تحت عنوان خبرگزاری ايكنا شكل گرفت.

 آيت‌الله ايمانی اظهار كرد: نكته مهمی كه در اينجا درباره خبرگزاری ايكنا وجود دارد اين است كه برخی از كشورهای عربی ـ اسلامی می‌خواهند ارتباط جمهوری اسلامی با قرآن را به‌دليل پيوند با اهل بيت(ع) ضعيف جلوه دهند و اين خود يك تهمت بزرگ و نسبت ناروايی است كه خبرگزاری قرآنی در رفع اين‌گونه تهمت‌ها می‌تواند نقش مهمی ايفا كند.

 تأسيس خبرگزاری ايكنا اقدامی اثرگذار جهت تبيين فعاليت‌های قرآنی دنيای اسلام است

 امام جمعه شيراز با اشاره به وظايف خبرگزاری ايكنا تصريح كرد: خبرگزاری قرآنی وظيفه انعكاس اخبار قرآنی نظام جمهوری اسلامی به دنيا را عهد‌ه‌دار است كه اين خود يكی از رسالت‌های مهمی است كه اين خبرگزاری بر عهده دارد و بايد برای آن اهميت زيادی قائل شد.

 امام جمعه شيراز ادامه داد: اين خبرگزاری جهت انجام بهتر امور خود، طبيعتاً بايد اشراف به مسائل قرآنی دنيای اسلام و جهان بشريت داشته باشد.

 نماينده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان كرد: اكنون علی‌رغم اينكه استكبار با تمام وجود عليه اسلام و اسلام‌خواهی تلاش می‌كند ‌اسلام را بدنام به نام دنيا معرفی كند و از آن يك چهره خشن بسازد، اما خوشبختانه شاهد هستيم كه اسلام‌خواهی به مراتب بيشتر از گذشته شده است و اين بيانگر آن است كه ميل شديدی به مسئله قرآن و شناخت معارف آن در جامعه بشری به‌وجود آمده است.

 بيان پيشرفت دنيای اسلام و انعكاس فعاليت‌های قرآنی جمهوری اسلامی؛ مهم‌ترين رسالت خبرگزاری ايكنا

 آيت‌الله ايمانی اضافه كرد: دشمنان در واقع با اين اقدامات خود، جامعه بشری را به‌سمت اسلام و قرآن سوق می‌دهند بنابراين در اين ميان خبرگزاری قرآنی رسالت بسيار مهمی در اين زمينه دارد؛ اول اينكه پيشرفت دنيای اسلام و جهان بشريت بازگو كرده و دوم مسائل و تلاش‌های قرآنی جمهوری اسلامی را به دنيا منعكس كند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 16
بازدید ماه:3929
بازدید کل:289694

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی