ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 دی 1392

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار سه‌شنبه سوم دي‌ماه در يك كنفرانس خبري افزود: اين كنگره يك گام در مسير انجام فعاليت‌هاي علمي- فرهنگي در حوزه قرآن مجيد خواهد بود.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار سه‌شنبه سوم دي‌ماه در يك كنفرانس خبري افزود: اين كنگره يك گام در مسير انجام فعاليت‌هاي علمي- فرهنگي در حوزه قرآن مجيد خواهد بود.

 

وي ابراز اميدواري كرد كه با برداشتن گام اول، مسير براي گام‌هاي آينده هموار شود و گفت: قرآن كريم معجزه پيامبر مكرم اسلام(ص) و مهم‌ترين كتاب مقدس در جهان محسوب مي‌شود كه در تاريخ انديشه بشري بيشترين نقش را ايفا كرده و با قاطعيت مي‌توان گفت كه همه علوم اسلامي به شكلي مديون مفاهيم بلند اين كتاب مقدس است.

 

رستگار با اشاره به طرح موضوع تبديل فارس به قطب قرآني كشور از سوي مسئولان ارشد فارس، گفت: فارس و بالاخص شيراز كه به حق عنوان پايتخت فرهنگي ايران اسلامي را به دوش مي‌كشد، انديشمندان، پژوهشگران و هنرمندان قرآني بسياري را در طول تاريخ به عرصه انديشه فرهنگ ديني هديه كرده است.

 

رئيس جهاددانشگاهي فارس با تأكيد بر ضرورت توجه به اصل فرهنگ، گفت:  فرهنگ از مقوله‌هاي جداناشدني با استان فارس است و نمي‌توان شيراز يا فارسي را مدنظر قرار داد بدون آنكه مولفه فرهنگ در آن وجود نداشته باشد.

 

وي برگزاري كنگره قرآن كريم و ادبيات را اقدام مهم معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي فارس در مسير تبديل اين استان به قطب قرآني كشور عنوان و اضافه كرد: اين كنگره با هدف بررسي ابعاد زيباشناسانه و بلاغي قرآن مجيد، تبيين رابطه قرآن كريم و آثار ماندگار ادبي جهان و بررسي زبان‌شناسي قرآن كريم در سه سطح نحوي، معناشناسي و آيتمولوژي (فقه‌اللغة) شكل گرفته است.

 

رئيس مركز افكارسنجي دانشجويان ايران در خصوص محورهاي مورد نظر در كنگره قرآن كريم و ادبيات نيز گفت: قرآن و ادبيات فارسي، قرآن و ادبيات عرب، زبان‌شناسي قرآن كريم، فصاحت و بلاغت قرآن مجيد، قرآن و عهدين و ادبيات، قرآن و نقد ادبي، قرآن و فقه‌اللغه، قرآن و ساختار قصص، تأثير قرآن بر نويسندگان و شاعران و ادبيان غرب محورهاي اصلي اين كنگره است.

 

وي همچنين گفت: فراخوان ارسال آثار به اين كنگره اواخر مهرماه سالجاري، منتشر و به سراسر كشور ارسال شد و زمان ارسال آثار نيز پايان آذرماه بود.

 

رستگار با ابراز خرسندي، استقبال نويسندگان،‌ پژوهشگران، قرآن‌پژوهان، اديبان و انديشمندان از فراخوان كنگره قرآن كريم و ادبيات را چشمگير توصيف و اضافه كرد: از سراسر نقاط كشور مقالات متعددي به دبيرخانه اين كنگره ارسال شده اما از آنجايي كه هدف اين همايش ارائه پتانسيل‌هاي فرهنگي موجود استان فارس در زمينه پژوهش‌هاي قرآني است، لذا مقالاتي در كنگره ارائه مي‌شود كه توسط نويسندگان، پژوهشگران و محققان استان فارس تهيه و تاليف شده است بي شك در كتاب مجموعه آثار كنگره بخشي به نويسندگان غير بومي نيز اختصاص داده خواهد شد

 

وي در پايان خاطر نشان كرد: در حال حاضر مقالات در مرحله ارزيابي قرار دارد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 42
بازدید ماه:2605
بازدید کل:301546

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی