ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 اردیبهشت 1394

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس ایرج شهریوری مدیر سازمان تجاری‌سازی و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه شیراز آخرین اخبار حوزه اشتغال را اعلام نمود.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس ایرج شهریوری مدیر سازمان تجاری‌سازی و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه شیراز آخرین اخبار حوزه اشتغال را به شرح ذیل اعلام نمود : 

 

سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی استان فارس با همکاری مرکز آموزش جهاد دانشگاهی فیروزآباد سمینار خلاقیت و نوآوری  مقدمه کارآفرینی را در مورخه 30/1/1394 در شهرستان فیروزآباد برگزار نمود. 150 نفر شرکت کنندگان این برنامه که تالار مرکز آموزش عالی فیروزآباد محل برگزاری آن بود، از سخنان علمی خانم ژیلا علیپوریان دانش آموخته دوره تربیت مربی کارآفرینی بر اساس الگوی SIYB  و مدرس شعبه اشتغال جهاد دانشگاهی فارس با" موضوع خلاقیت و نوآوری مقدمه کارآفرینی و کسب و کار موفق"  بهره مند گردیدند. سازمان تجاری سازی و فناوری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه استان فارس تا پایان سال 1394 برگزاری 8 سمینار با عنوان صف اول، اقتصاد مقاومتی، نوآوری در زمینه کارآفرینی را مطابق برنامه توسعه پنجم  اشتغال جهاد دانشگاهی فارس طراحی وبه مرحله اجرا در خواهد آورد.

همچنین در راستای کمک به اهداف  اشتغالزایی دولت، سازمان تجاری سازی و فناوری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه استان فارس در حال برگزاری اولین دوره کارگاه های آموزشی کارآفرینی با مدل SIYB   و  به معنی چگونه کسب و کار خود را آغاز کنیم و آن را توسعه دهیم به مدت 50 ساعت و با سرفصل هایی مانند مبانی و مفاهیم کارآفرینی، خلاقیت و تکنیک خلاقیت، نحوه نگارش طرح کسب و کار، کسب و کار اینترنتی و مدیریت و شیوه های ارتقاء بهره وری در کسب و کار را از مورخه 7/2/1394 تا 16/2/1394 است. این کارگاه ها با ابتکارات و تغییراتی در مدل آموزشی SIYB   مانند ترکیب آن با مدل step by step  و ارایه روشهای متفاوت و کاربردی برای دو گونه SIYB   و step by stepاست. تغییر سرفصل ها و الزام به شرکت در دوره کارورزی به دلیل ضرورت آشنایی فراگیران این دوره با مفاهیم تخصصی و  شیوه های کسب و کار اینترنتی نیز در نوع خود گامی نو و متفاوت برای رسیدن به هدف های  اشتغالزای دولت برای جویندگان کار بدون اتکا به مراکز و منابع مالی مستقیم دولت در سال 1394 است .

شهریوری گفت : به دنبال تفاهم نامه سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه استان فارس با خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران و مطابق برنامه ریزی های به عمل آمده مقررگردیده  است. شعب خانه کارگر در سراسر کشور با جهاد دانشگاهی مراکز استان در راستای تعمیق و توسعه همکاری های علمی و آموزشی پژوهشی، فرهنگی و کارآفرینی و استفاده بهینه از توانایی های یکدیگر در زمینه های مورد نیاز برای بهره برداری از امکانات و توانمندیهای موجود تعامل و همکاری نمایند. شعبه اشتغال و معاونت های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی استان فارس نیز تمهیدات لازم به منظور تحقق مفاد تفاهم نامه با خانه کارگرفارس را از طریق تشکیل کارگروه مشترک و درسال 1394 در دست برنامه و اجرا دارد.

شهریوری ادامه داد، در پی عقد تفاهم نامه سازمان تجاری سازی فناوری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی فارس با جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، دوره های آموزشی آشنایی دانشجویان با فنون مربوط به نگارش طرح کسب و کار با سرفصل هایی مانند توجیه فنی، بازار یابی و مالی و با هدف توسعه همکاری ها در زمینه تجاری سازی فناوری و استفاده از ظرفیت و توانمندی های جهاد دانشگاهی به منظور  تشویق و  حضور فعال فن آفرینان و طراحان کسب و کار در شعبه سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه استان  فارس آغاز شده است. در اولین دوره، دانشجویان و اساتید دانشگاه شیراز در مورخه 26/1/1394 به مدت 8 ساعت با چگونگی مراحل  طراحی و تدوین طرح کسب و کاربه شیوه کارگاهی آشنا شدند. مطابق برنامه ریزی به عمل آمده  با دفتر کارآفرینی دانشگاه شیراز، آموزش نحوه تدوین طرح کسب و کار با  هدف آمادگی شغلی دانش آموختگان رشته های مختلف تا پایان سال 1394  و برای پانصد نفر از اساتید و دانشجویان دانشگاه شیراز در دست برنامه و اجرا است .

وی در پایان اعلام نمود آموزش مهارت های شغلی و تعلیم جویندگان کار تاثیر قابل توجهی در خود اشتغالی و ایجاد درآمد و کمک به تامین معیشت خانواده و مردم بدون اتکا به درآمد ها و منابع مالی مستقیم دولت دارد.  تولید محصولات قابل عرضه دربازارفروش وگسترش کارگاه های تولیدی کوچک و متوسط جایگاه ویژه ای را در فرآیند پیشرفت اقتصادی و در کشورهای درحال توسعه به خود اختصاص داده است. در مسیر کمک به اهداف اشتغالزایی دولت، سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی شعبه استان فارس  با بهره گیری از اساتید و مشاوران صاحب تجربه برای آموزش و مشاوره جامع و گام به گام تا مرحله سود دهی و ایجاد توازن و کاهش مخاطرات درسرمایه گذاری و افزایش سود و فایده سرمایه گذاران اقدام نموده است. فراگیران علاقه مند به تولید قارچ خوراکی و پرورش شترمرغ با حضور در کارگاه تولید قارچ و مزرعه پرورش شترمرغ در فروردین و اردیبهشت ماه 1394ورود به عرصه کسب تجربیات علمی در زمینه های یاد شده را آغاز نمودند. سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان برای آموزش 500 نفر ازدانشجویان و بسیجیان، کارمندان و دیگر علاقه مندان در سال 1394 که مایل به سرمایه گذاری و اشتغال در زمینه مهارت های شغلی و در زمینه های مختلف هستند،  برنامه ریزی و امکانات مادی و معنوی مورد نیاز را تهیه و تدارک نموده است.

 

 
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 2
بازدید ماه:3769
بازدید کل:322932

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی