ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 9 خرداد 1394

رئیس جهاد دانشگاهی فارس گفت: در آستانه ميلاد باشكوه حضرت ولی عصر(عج) و در حاليكه به استقبال ماه رمضان، ماه ميهماني خدا و ماه قرآن مي‌رويم، شيراز ميزبان جشنواره سراسري تجسمي قرآن و هنر، با عنوان "شهود قدسي" است.


 

رئیس جهاد دانشگاهی فارس گفت: در آستانه ميلاد باشكوه حضرت ولی عصر(عج) و در حاليكه به استقبال ماه رمضان، ماه ميهماني خدا و ماه قرآن مي‌رويم، شيراز ميزبان جشنواره سراسري تجسمي قرآن و هنر، با عنوان "شهود قدسي" است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار، شنبه 9 خرداد در جمع خبرنگاران افزود: این جشنواره به‌همت معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهی فارس و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برنامه‌ريزي شده و اختتاميه آن 12 خرداد ماه برگزار می‌شود.

وي با يادآوري اينكه جشنواره شهود قدسي، يك رويداد هنري با موضوع قرآني  و محوریت جزء سی ام  قرآن مجید است و برای اولین بار در کشور انجام می پذیرد، گفت: دبيرخانه اين جشنواره آّبان‌ماه 93 در جهاددانشگاهي استان فارس راه‌اندازي شد و با توجه به حجم آثار رسيده، شاهد استقبال كم‌نظير دانشجويان از سراسر كشور بوديم.

رئيس خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، تصريح كرد: علاوه بر كثرت آثار رسيده در رشته‌هاي مختلف پيش‌بيني شده براي اين دوره از جشنواره، كيفيت آثار نيز به گواه داوران، به مراتب بالاتر از سطح يك جشنواره دانشجويي بوده است.

رستگار، ایجاد نشاط در جامعه دانشجویی همراه با استحکام و رواج فرهنگ قرآنی، ایجاد زمینه مناسب برای ارتباط فرهنگی و تبادل تجربه‌های هنری دانشجویی، رشد و شکوفایی آفرینش‌ها و تولیدات فرهنگی و هنری همراه با تعمیق اندیشه و آگاهی‌های فرهنگی قرآنی را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بيان كرد.

وي موضوع کلی جشنواره را جزء سی‌ام قرآن کریم اعلام و اضافه كرد: اين جشنواره، بخش‌هاي مختلف هنرهاي تجسمي از جمله نقاشي، گرافيك، عكس و خوشنويسي را شامل مي‌شود.

رئيس جهاد دانشگاهي فارس با تصريح اينكه اين نهاد انقلابي، محور فعاليت‌هاي فرهنگي خود را بر مبناي فعاليت‌هاي قرآني استوار كرده است، گفت: بالغ بر 2 هزار 630 اثر توسط دبیرخانه این جشنواره از سراسر كشور دريافت شد كه از اين تعداد 840 اثر در زمينه عكس، 306 اثر در زمينه خوشنويسي، 300 اثر در زمينه نقاشي و يك هزار و 184 اثر در زمينه گرافيك بوده است.

رستگار با يادآوري اينكه چهارنمايشگاه عكس، خوشنويسي، گرافيك و نقاشي، در  نگارخانه های وصال، بیدبن، مانی، ترنج و حوزه هنری شيراز طي روزهاي هفتم تا نهم خرداد راه‌اندازي شده است، گفت: اين نمايشگاه‌ها تا 21 خرداد داير و پذيراي علاقه‌مندان خواهد بود.

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با اشاره به اينكه در نمايشگاه‌ها، آثار راه‌يافته به مرحله پاياني جشنواره، به نمايش درآمده است، خاطرنشان كرد: روز 12 خرداد اختتاميه جشنواره شهود قدسي، با حضور مسئولان ارشد استان و مقامات فرهنگي و شركت كنندگان و علاقه‌مندان در محل سالن مطهري دانشكده پزشكي شيراز برپا خواهد شد.

رستگار با يادآوري اينكه ساعت برگزاري مراسم اختتاميه 14 روز 12 خرداد است، گفت: در برگزاري اين جشنواره،  اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حوزه هنری فارس، شهرداری شیراز، دانشکده پزشکی شیراز،‌ انجمن هنرهای سنتی و تجسمی فارس، نگارخانه‌های ترنج، مانی و بیدبن و مؤسسه آموزش عالی هنر شیراز، یاران جهاددانشگاهي استان فارس بوده‌اند.

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس از عموم علاقه‌مندان و فعالان در زمينه قرآن و هنرهاي قرآني براي بازديد از نمايشگاه‌ها و شركت در مراسم اختتاميه اين جشنواره، دعوت كرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 87
بازدید ماه:809
بازدید کل:315417

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی