ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 12 خرداد 1394

دبير بخش عكس جشنواره قرآن و هنر، اعتقاد دارد كه علي‌رغم دانشجويي بودن اين جشنواره،‌ كيفيت آثار ارسالي در بخش عكس بسيار مطلوب بوده است.

 

دبير بخش عكس جشنواره قرآن و هنر، اعتقاد دارد كه علي‌رغم دانشجويي بودن اين جشنواره،‌ كيفيت آثار ارسالي در بخش عكس بسيار مطلوب بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، علي زماني دوشنبه 11 خرداد در حاشيه برپايي نمايشگاه عكس آثار شركت كننده در جشنواره قرآن و هنر جهاددانشگاهي فارس در شيراز، به خبرنگاران گفت: جشنواره قرآن و هنر، كه تحت عنوان شهود قدسي برگزار شد، گام اول  و مهم از يك اقدام فرهنگي ديني است كه قطعا در آينده مي‌تواند به یک نقطه اتکای فرهنگی در سطح کشور برسد .

وي تصريح كرد: در اين جشنواره، شركت كنندگان ملزم به ارسال آثاري بودند كه رويكرد و نگاهي به سوره‌هاي سي و هفت‌گانه جزء سي‌ام قرآن كريم داشته باشد.

زماني با يادآوري اينكه پس از انتشار فراخوان جشنواره شهود قدسي، در آبانماه سال 93، تا زمان پايان مهلت تعيين شده، بالغ بر 840 عكس از سراسر كشور به دبيرخانه ارسال شده بود، گفت: از بين عكس‌هاي ارسالي به جشنواره، داوران 100 اثر را كه انطباق موضوعي با موضوع‌هاي جشنواره داشت، براي مرحله مسابقه انتخاب كردند.

وي گفت: هيئت داوران با برگزاري نشست‌هاي متعدد و بررسي ابعاد مختلف فني عكس‌ها، 40 عكس را از ميان آثار ارسالي در مرحله اول داوري و براي نمايش در نمايشگاه انتخاب كرد و در مرحله نهايي نيز از ميان اين عكس‌ها، 6 اثر را برگزيد كه در اختتاميه سه اثر به‌عنوان آثار برگزيده و سه اثر به‌عنوان آثار قابل تقدير معرفي خواهد شد.

زماني گفت: به نظرم در بحث اطلاع‌رساني براي شركت در جشنواره و ايجاد نگاهي متناسب با موضوع‌ جشنواره، مي‌توان در دوره‌هاي آتي، اقدامات مناسب و متناسب‌تري را انجام داد، در اين صورت شاهد رشد كمي و كيفي خواهيم بود.

دبير بخش عكس نخستين جشنواره قرآن و هنر، خاطرنشان كرد: گام برداشته شده از سوي معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي، تجربه‌اي نو در عرصه فعاليت‌هاي فرهنگي هنري دانشجويان بود كه منجر به استقبال خوبي نيز شد در حاليكه تعدد آثار موجب پايين بودن كيفيت نشده است.

زماني تاكيد كرد: آثاري كه به دبيرخانه رسيد، تقريبا همه داراي كيفيت خوب بود اما اينكه بخشي از اين آثار به مرحله مسابقه راه نيافت، به انطباق اثر با موضوع جشنواره مرتبط است.

دبير بخش عكس نخستين جشنواره قرآن و هنر، تاكيد كرد: آنچه به بخش مسابقه اين جشنواره راه يافت، آثاري بود كه زبان تصويري آن با مضامين قرآني نزديك‌تر بود.

به گزارش ايسنا، نخستين جشنواره سراسري قرآن و هنر با عنوان شهود قدسي به همت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي و با همكاري سازمان فعاليت‌هاي قرآني دانشگاهيان كشور از آبان ماه 93 آغاز به‌كار كرده و روز سه‌شنبه 12 خردادماه، در آستانه عيد ميلاد حضرت حجت(عج) اختتاميه آن برگزار خواهد شد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 38
بازدید ماه:2353
بازدید کل:325477

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی