ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 7 مرداد 1394

نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز گفت: خبرنگار و خبرگزاري چشم و گوش جامعه است كه رويدادها را ديده و شنيده و براي تصميم‌گيري صحيح به مغز مخابره مي‌كند.

 

نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز گفت: خبرنگار و خبرگزاري چشم و گوش جامعه است كه رويدادها را ديده و شنيده و براي تصميم‌گيري صحيح به مغز مخابره مي‌كند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني در ديدار مديرعامل خبرگزاري دانشجويان ايران با وي، ضمن گرامي‌داشت هفدهم مرداد و روز خبرنگار، گفت: اگر چشم و گوش اطلاعات را صحيح و درست و به‌موقع به مغز ارسال كند، مغز در برنامه‌ريزي دچار اشتباه نمي‌شود.

وي ادامه داد: اگر مغز براساس نكات و رنگ‌هايي كه واقعي نيست تصميم‌گيري كند، براساس اطلاعاتي كه چشم يا گوش معيوب مخابره كرده، تصميم‌ بگيرد، مسائل و مشكلاتي را ايجاد خواهد كرد.

آيت‌الله ايماني با تاكيد بر اينكه خبرنگاران بايد مسائل را براساس تقواي حرفه‌اي خود منعكس كنند، گفت: بسياري از سختي‌ها و مشكلات با يك خبر به‌موقع و صحيح و خوب حل شده و در مقابل بسياري از مسائل كه امكان رفع آن وجود داشته، به‌دليل به‌موقع نرسيدن اخبار به مسئولان، مرتفع نشده است.

وی با بيان اينكه دنياي ارتباطات به بركت وجود و فعاليت خبرنگاران شكل گرفته است،‌ گفت: به واسطه وجود و فعاليت خبرنگاران همه دنيا از حوادث و وقايع، به سرعت با خبر مي‌شوند. اما سران استكبار و سلطه همانگونه كه از همه مجموعه‌ها سوء‌استفاده كرده‌اند، از خبرنگار و خبرگزاري‌ها هم بهره‌برده‌اند.

آيت‌الله ايماني ادامه داد: امروز چه حقايقي كه توسط غول‌هاي خبري دنيا كتمان مي‌شود، يا مسائلي كه به‌عنوان واقعيت به خورد بشر داده مي‌شود و چه ظلم‌هايي كه توجيه مي‌شود.

وی در عين‌حال تاكيد كرد: در نظام اسلامي و تعاليم پيامبر مكرم اسلام و ائمه و اهل بيت(س)، به‌ويژه در سيره حكومتي اميرالمومنين(ع)، در همان دوره كوتاه، اهميت رساندن به‌موقع خبر و خبرهاي صحيح در اختيار مسئولان قرار دادن، در صحبت‌ها، كلام، نامه‌ها و خطابه‌هاي امير‌المومنين(ع) ديده مي‌شود.

نماينده ولي فقيه در استان فارس با اشاره به وجود تعابيري نظير "خبر داده شد" و " به من رسيد" و ديگر الفاظ موجود در سخنان حضرت علي‌(ع)، گفت: خبرهايي كه به اميرالمومنين(ع) مي‌رسيد و عمدتا به گوش مسئولان شهر و استان نرسيده بود و یا آنان از آن مطلع نبودند، زمينه نظارت و هدايت جامعه را براي امام فراهم مي‌كرد.

وي با تاكيد بر توجه حكومت اميرالمومنين(ع) به خبر و خبررساني به‌عنوان يكي از اركان حكومت‌گري، خاطرنشان كرد: اينكه مسئول بتواند از مجموعه زيردست به‌خوبي مطلع باشد، يكي از اركان مهم حكومت است.

آيت‌الله ايماني همچنين توجه قرآن كريم به خبر را يادآور و متذكر شد: در قرآن شرايطي براي خبررساني نقل مي‌شود، از جمله خبر يقيني؛ اينكه گوينده مطمئن باشد خبر شايعه نيست، مضر به‌حال جامعه نيست، تاثيرگذار است و پرده جهل را از ذهن انسان‌ها پاك كرده و كنار مي‌زند.

وي با تصريح اينكه امروز زندگي مردم در مشكلات بسياري پيچيده شده و جداي از مشكل نيست، گفت: اگر بخواهيم روي كمبودها و نقص‌ها متمركز شويم، مجموعه اخبار ما همه تلخ و حوادث ناگوار و توليد كننده ياس باشد، نمود عيني ديدن نيمه خالي ليوان خواهد بود، آنهم بدون راهكار. اما اگر اقدامات انجام شده را بازگو كنيم، خدمت‌هاي انجام شده‌اي كه ارزشمند است، نشاط و اميدواري را به جامعه داده‌ايم.

آيت‌الله ايماني در عين‌حال تاكيد كرد: البته در مواقعي بايد عين واقعيت و حقيقت را مطرح كرد، طرح مسائل اينگونه موجب مي‌شود يك مسئول متوجه شده و مشكل را حل كند. بايد خبرنگاران و خبرگزاري‌ها تلاش كنند كه اخبار مسير نجات را براي جامعه فراهم كند.

نماينده ولي فقيه در استان فارس با اشاره به تاثيرگذاري فراوان خبرگزاري دانشجويان ايران در فضاي دانشگاهي و دانشجويي، گفت: خبرگزاري‌هاي جمهوري اسلامي بايد زمينه جهاني شدن اسلام را فراهم كنند.

آيت‌الله ايماني خاطرنشان كرد: من اين استعداد را در خبرگزاري ايكنا به‌دليل اينكه متوجه مسائل قرآني است مي‌بينم، اين خبرگزاري مي‌تواند به‌عنوان يك خبرگزاري جهاني مطرح و تاثيرگذار باشد و البته اكنون نيز به‌واسطه اينكه اخبار آن به زبان‌هاي مختلف ترجمه و منعكس مي‌شود، فراگيري دارد اما اميدواريم هرچه بيشتر توسعه يابد و ايكنا به زبان گوياي مسلمانان جهان تبديل شود.

وي با تبريك روز خبرنگار به تمام خبرنگاران سراسر كشور تصريح كرد: بايد ياد شهداي خبرنگار را ارج بگذاريم، نظام جمهوري اسلامي سرمايه‌هاي بسياري دارد و شهدا نيز سرمايه‌هاي اين نظام هستند و مربوط به قشر و گروهي خاص نيستند. شهداي خبرنگار افتخار هستند و خداوند اين مسير را براي امت اسلامي هموار كرده است.

نماينده ولي فقيه در استان فارس همچنين روز جهاددانشگاهي را نيز گرامي‌داشت و اين روز را به تمام جهادگران دانشگاهي به‌عنوان يك مجموعه علمي و تاثيرگذار در فارس و كشور تبريك گفت.

به گزارش ايسنا، در اين ديدار، علاوه بر مديرعامل خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)‌، مشاور رئیس و مديرکل حوزه رياست  جهاددانشگاهي كشور و رئيس جهاددانشگاهي استان فارس نيز حضور داشتند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 119
بازدید ماه:3579
بازدید کل:322742

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی