ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 شهریور 1394

ديدار مديران جهاددانشگاهي و محيط زيست فارس

رستگار: توان تخصصي جهاددانشگاهي در خدمت نظام است

مدير كل حفاظت محيط زيست استان با حضور در حوزه ریاست جهاددانشگاهي فارس، ضمن آشنايي با بخشي از توانمندي‌هاي اين نهاد انقلابي، از خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس بازديد كرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، رئيس جهاد دانشگاهی استان فارس در ديدار با مديركل حفاظت محيط زيست استان فارس گفت: اين نهاد انقلابي با تمام توان تخصصي خود در خدمت پيشبرد اهداف نظام و دولت بوده است.

مسعود رستگار با بيان اينكه جهاددانشگاهي با اتكا به ظرفيت‌هاي علمي و تخصصي خود، همواره در مسير تحقق اهداف انقلاب و نظامي اسلامي تلاش كرده است، گفت: جهاد دانشگاهي چهار مسئولیت پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال فارغ التحصیلان را بر عهده دارد و تمام تلاش خود را براي اجراي مطلوب اين وظايف به‌كار بسته است.

وي با يادآوري اينكه مجموعه جهاددانشگاهي در حوزه فرهنگی فعالیت‌های متعددی هم در حوزه دانشگاه و هم خارج از آن انجام داده است، ايجاد و فعاليت دو خبرگزاري بين‌المللي قرآني و دانشجويان ايران را از اقدامات شاخص فرهنگي اجرايي شده دانست.

رستگار در خصوص خبرگزاری ایسنا گفت: این خبرگزاری نخستین خبرگزاری غیردولتی جمهوری اسلامی ایران است که به لحاظ تعداد ارجاع به اخبار آن، بين خبرگزاري‌هاي برتر قرار دارد.

وي با يادآوري اينكه اخبار منتشر شده در ايسنا، قابليت انتشار به چند زبان زنده دنيا را دارد، از خبرگزاري بين‌المللي قرآني نیز به‌ عنوان يكي از ظرفيت‌هاي بسيار مهم جهان اسلام در توليد و انتشار اخبار مرتبط با قرآن و فعاليت‌هاي قرآني ياد كرد.

رستگار با بیان اینکه در حوزه پژوهشی اعضای هیئت علمی این مجموعه صرفا کار پژوهشی انجام می‌دهند، گفت: کارهای پژوهشی متعددی توسط گروه‌های پژوهشی فنی مهندسی و پزشکی،علوم پایه و علوم انساني جهاد دانشگاهی فارس انجام شده يا در حال انجام است.

وي با اشاره به بخشي از فعاليت‌هاي آموزشي جهاددانشگاهي در قالب مركز علمي و كاربردي و برپايي دوره‌هاي كوتاه مدت تخصصي، خاطرنشان كرد: جهاددانشگاهي در هر حوزه‌اي كه ورود كرد، تلاشش اين بود كه كار كاربردي و تاثيرگذار انجام دهد.

رستگار توضيح داد: در حوزه اشتغال با توجه به ضرورت توانمند شدن فارغ‌التحصیلان، حدود 10 سال است که  براساس مسئوليتي كه از سوي مجلس و با طرح دولت براي جهاددانشگاهي تعريف شده است، فعالانه ورود كرده‌ و اقدامات شاخصي انجام شده است.

وي به دو دستاورد علمي پژوهشي جهاددانشگاهی استان فارس در حوزه محیط زیست اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ریزگردها سلامت انسان را با مخاطرات جدي مواجه كرده و به‌نوعي فعاليت در تمام عرصه‌ها را با مخاطره مواجه كرده است، يك اقدام به‌ظاهر ساده اما پژوهشي توسط پژوهشگران جهاددانشگاهي انجام شده است.

رستگار توضيح داد: دستگاه نقش زن خاک يك دنباله‌بند ماشين‌آلات کشاورزی محسوب مي‌شود كه كاشت دانه و رشد گياه در مناطق بیابانی و در معرض خطر بيابان‌زايي را ممكن مي‌كند و به اين شكل از فرسايش خاك و تبديل اراضي به بيابان جلوگيري خواهد شد.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تبدیل متانول به بنزین را دومین دستاورد اين نهاد انقلابي در حوزه محيط زيست عنوان و تصريح كرد: با انجام این مهم بنزینی تولید می‌شود که حداقل آلایندگی را دارد، اگرچه علي‌رغم پيگيري‌هاي انجام شده در سطوح استاني و ملي، هنوز نتيجه خاصي براي صنعتي شدن اين دست‌آورد حاصل نشده است.

رستگار همچنين وجود مركز افكار سنجي(ايسپا) در جهاددانشگاهي را يك ظرفيت بزرگ دانست كه مي‌تواند در عرصه‌هاي مختلف منجمله محيط‌زيست، زمينه‌ساز كسب آمار و اطلاعات علمي و تخصصي و ارائه راه حل باشد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 2
بازدید ماه:3769
بازدید کل:322932

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی