ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 10 آبان 1394

مدیر اداره دینی، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی استان فارس در تشریح فعالیت‌های این نهاد در برپایی هفته قرآن و عترت استان از برگزاری جشنواره قرآنی هنرهای تجسمی «اسفار ملکوت» و جشنواره شعر «در زلال جاری وحی» خبر داد.

مدیر اداره دینی، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی استان فارس در تشریح فعالیت‌های این نهاد در برپایی هفته قرآن و عترت استان از برگزاری جشنواره قرآنی هنرهای تجسمی «اسفار ملکوت» و جشنواره شعر «در زلال جاری وحی» خبر داد.

مسعود عباسی، مدیر کانون تخصصی قرآن و هنر جهاد دانشگاهی فارس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، با اشاره به برپایی هفته قرآن و عترت در اواخر آذرماه سال جاری در این استان به تشریح فعالیت‌های این نهاد انقلابی در این هفته پرداخت و گفت: جهاد دانشگاهی استان فارس به عنوان عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی این استان در برپایی برنامه‌های این هفته نقش مؤثری ایفا خواهد کرد.
وی افزود: فعالیت‌های این نهاد انقلابی در برپایی هفته قرآن در قالب همکاری و اجرای بخش‌های تخصصی هنرهای تجسمی، شعر، نشست‌های علمی و تخصصی و همچنین راه‌اندازی پایگاه اطلاع رسانی این هفته صورت گرفته است.
عباسی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی فارس در اجرای دو جشنواره تجسمی و شعر با دبیرخانه دائمی هفته قرآن و عترت استان فارس مشارکت دارد، گفت: در حال حاضر دبیرخانه جشنواره هنرهای تجسمی «اسفار ملکوت» با موضوع قرآن مجید و نیز جشنواره شعر «در زلال جاری وحی» با موضوع قرآن و عترت در معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس تشکیل شده و به‌صورت همزمان دبیران مختلف هر دو جشنواره نیز مشخص شده‌اند.
مدیر اداره دینی، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی فارس با اشاره به اینکه تبلیغات جشنواره‌ها از طریق توزیع بروشورهای اختصاصی و همچنین توزیع پوستر هفته قرآن و عترت آغاز شده است، گفت: در عین حال سایت دبیرخانه دائمی هفته قرآن و عترت استان فارس نیز راه‌اندازی شده که در حال ارائه جدیدترین اخبار و اطلاعات دبیرخانه دایمی و جشنواره‌های مختلف آن است.
وی خاطرنشان کرد: دبیرخانه جشنواره هنرهای تجسمی «اسفار ملکوت» در سه بخش خوشنویسی، گرافیک و نقاشی از 20 مهرماه دریافت آثار هنرمندان در بخش‌های فوق را آغاز کرده است.
عباسی ادامه داد: در بخش خوشنویسی، گرایش‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، ثلث، نسخ، نقاشی خط و معلی، برای حضور آثار هنرمندان پیش‌بینی و در بخش گرافیک نیز تصویرسازی، لوگوتایپ و پوستر، گرایش‌های این بخش را شامل می‌شوند ضمن اینکه بخش نقاشی، بدون گرایش برگزار خواهد شد.
عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان فارس عنوان کرد: دبیرخانه جشنواره شعر «زلال جاری وحی» در چهار بخش شعر نیمایی، شعر سپید، شعر کلاسیک و ترانه با موضوع قرآن و عترت نیز از 20 مهرماه دریافت آثار هنرمندان و شاعران در بخش‌های فوق را آغاز کرده است.
وی با اشاره به آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره‌ها عنوان کرد: علاقه‌مندان تا پایان وقت اداری 30 آبان‌ماه مهلت دارند آثار خود را به جشنواره تجسمی «اسفار ملکوت» و جشنواره شعر «در زلال جاری وحی» ارسال کنند.
عباسی در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس، از حدود یک دهه قبل با راه‌اندازی کانون تخصصی قرآن و هنر فعالیت تخصصی خود، در زمینه‌های مختلف تجسمی را با محوریت قرآن آغاز کرده است، گفت: با توجه به اینکه این کانون، به‌عنوان تنها کانون تخصصی قرآن و هنر در سطح کشور است که با مجوز از سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور آغاز به‌کار کرده است، بدیهیاست که عمده فعالیت آن برای دانشجویان و دانشگاهیان برنامه‌ریزی شده باشد.
مدیر اداره دینی، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی فارس ادامه داد: در این دوره چند ساله، این کانون موفق به جذب و عضویت چند صد دانشجو در فعالیت‌های مختلف تجسمی خود، با محوریت قرآن و البته عترت در دانشگاه‌های مختلف شیراز و استان فارس شده است؛ که ماحصل و خروجی این کارگاه‌های قرآنی، تولید چندهزار اثر تجسمی در رشته‌های گوناگون از قبیل نقاشی، عکس، انواع گرایش‌های خوشنویسی و گرایش‌های مختلف گرافیک، انیمیشن و . . . بوده است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین برگزاری چند صد نمایشگاه از آثار تجسمی تولیدی با موضوع قرآن و عترت در این کانون، در مناسبت‌های مختلف سال در فضاهای نمایشگاهی دانشگاهی و فرهنگی شیراز، استان، منطقه و حتی خارج از کشور را نیز  می‌توان از دیگر سوابق اجرایی این کانون برشمرد.
به گفته وی، برگزاری نشست‌های علمی و تخصصی در قالب سخنرانی و جلسات نقد و بررسی آثار تجسمی قرآن و عترت، از جمله دیگر فعالیت‌های این کانون است که معمولاً در طول سال تحصیلی برای دانشجویان، دانشگاهیان و نیز سایر علاقه‌مندان و هنرمندان در دانشگاه‌ها و سایر مراکز فرهنگی برگزار شده است.
عباسی ابراز کرد: برگزاری و مشارکت در چندین جشنواره تجسمی تخصصی، با موضوعات متنوع در زمینه قرآن و عترت از دیگر فعالیت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس در طی این چند سال بوده که در سطوح مختلف استانی و ملی برگزار شده است و از جمله متأخرترین آن، برگزاری جشنواره تجسمی قرآن و هنر، تحت عنوان «شهود قدسی» است که در سطح دانشجویان سراسر کشور و در بهار امسال اختتامیه آن در شیراز برگزار شد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 45
بازدید ماه:2360
بازدید کل:325484

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی