ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 19 دی 1394

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تاكيد كرد كه اين نهاد آماده استفاده از همه ظرفيت‌ها و به‌كارگيري تمام توان ملي جهاددانشگاهي براي توسعه شهر شيراز و استان فارس در ابعاد مختلف است.

 

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تاكيد كرد كه اين نهاد آماده استفاده از همه ظرفيت‌ها و به‌كارگيري تمام توان ملي جهاددانشگاهي براي توسعه شهر شيراز و استان فارس در ابعاد مختلف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار در ديدار با شهردار شيراز، با بيان اينكه جهاددانشگاهي از نهادهاي نشات گرفته از بطن انقلاب است كه با هدف تحقق اهداف انقلاب و نظام اسلامي شكل گرفت و گسترش يافت، به تشريح توانمندي‌ها و سوابق جهاددانشگاهي در ابعاد مختلف فرهنگي، پژوهشي و آموزشي پرداخت.

رستگار با بيان اينكه نهاد جهاد دانشگاهي 4 ماموريت اصلي را عهده دار است، اين ماموريت‌ها را در حوزه‌هاي فرهنگي، پژوهشي، آموزشي و همياري در اشتغال فارغ‌التحصيلان دانشگاهي دانست و گفت: جهاددانشگاهي از نظر ساختار حکومتی، نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شود و تنها حدود 10 درصد از اعتبارات مورد نياز خود را از محل بودجه‌هاي دولتي دريافت مي‌كند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس قرآن را مهمترین محور فعالیت فرهنگی حهاد دانشگاهی برشمرد و گفت: هم اینک مجموعه ما قطب هنرهای تجسمی قرآنی در کشور به شمار مي‌رود.

وی با تصریح اینکه در برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های مختلف با محوريت مسائل قرآني و فرهنگي، جهاد دانشگاهی همواره حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته و دارد، گفت: در سال‌های اخیر این نهاد فعالیت‌های مثمرثمری نیز حول محور امام و انقلاب برنامه‌ريزي و به انجام رسانده است.

رستگار در تشريح فعاليت‌هاي فرهنگي جهاددانشگاهي به وجود خبرگزاري دانشجويان ايران در زيرمجموعه اين نهاد اشاره و تصريح كرد: خبرگزاری ایسنا اولین خبرگزاری رسمی غیردولتی در کشور به‌شمار مي‌رود و به استناد آمار وزارت ارشاد این خبرگزاری به واسطه برداشت اخبار و تعداد مراجعین همواره در رتبه های اول خبرگزاري‌ها قرار داشته است.

وي همچنین خبرگزاری بین المللی قرآنی "ایکنا" را یکی دیگر از مجموعه‌های خبری معتبر جهانی دانست که به عنوان تنها خبرگزاری بین‌المللی و تخصصی قرآن، فعاليتي گسترده و تاثيرگذار را در ايران، جهان اسلام و سراسر دنيا دنبال مي‌كند و اخبار آن متناسب با ضرورت به حدود 40 زبان زنده دنيا، منتشر مي‌شود.

رستگار همچنین در خصوص مرکز افکار سنجی جهاد دانشگاهی که تحت عنوان "ایسپا" شناخته مي‌شود نيز گفت: این مرکز یکی از مراکز مورد وثوق نظام در مباحث نظرسنجي به‌شمار مي‌رود و طي سال‌هاي گذشته تاكنون در مباحثی چون انتخابات، مسئولیت رصد افکار عمومی را بر عهده داشته و دارد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس در ادامه به مسئولیت پژوهشی این مجموعه اشاره و با تاكيد بر اينكه گروه‌هاي پژوهشي متعددي در اين نهاد فعال هستند، خاطرنشان كرد: اعضاي هئيت علمي جهاددانشگاهي، پژوهش محور بوده و تنها وظيفه انجام تحقيقات كاربردي را عهده‌دار هستند.

رستگار به حضور و فعاليت گروه‌هاي پژوهشي علوم رفتاري، مطالعات فرهنگي، سيستم‌هاي هوشمند، نانوتكنولوژي، ژنتيك و سلول‌هاي بنيادي و .... در جهاددانشگاهي فارس اشاره و خاطرنشان كرد: طرح تحقيقاتي مكان‌يابي توقف‌گاه‌ها و پاركينگ‌های شیراز كه در سال‌هاي 87 و 88 توسط جهاد دانشگاهی فارس انجام شد، به‌عنوان طرح برتر تحقيقاتي شهرداریهای كشور در پنجمين جشنواره طرح‌هاي پژوهشي كشور در سال 90 معرفي شد.

وي با بيان اينكه در سال 91 نيز طرح پژوهشي عوامل موثر بر رضايت‌مندي ارباب رجوع شهرداری های مناطق نه گانه شیراز اجرا شده توسط جهاددانشگاهي فارس به‌عنوان طرح پژوهشي برتر شهرداریهای كشور معرفي شد، اضافه كرد: سال گذشته نيز بخشی از طرح الگوهاي سبك زندگي شهروندان اصفهان را به کارفرمایی شهرداري آن شهر اجرا کرده ایم.

رستگار با اشاره به انجام طرح پژوهشي در زمينه سيستم‌هاي هوشمند كنترل ترافيك و پیشنهاد طرح ساماندهی رودخانه خشک توسط جهاددانشگاهي فارس طی دهه هفتاد گفت: در حال حاضر نیز آماده‌ایم تا در صورت تمایل شهرداری شيراز، همکاری‌های گسترده‌تری در حوزه‌هاي مختلف مدیریت شهری داشته باشيم.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس تاكيد كرد كه امكان استفاده از تمام پتانسيل‌هاي ملي اين نهاد براي اجراي طرح‌هاي مختلف و با هدف كمك به توسعه متوازن در بخش‌هاي گوناگون مديريت شهري، وجود دارد.

رستگار در ادامه با اشاره به اين نكته كه جهاددانشگاهي در حوزه آموزش، در دو بخش آموزش‌هاي كوتاه مدت و بلندمدت، فعاليت مي‌كند، خاطرنشان كرد: هم‌اكنون بالغ بر 1600 دانشجو در رشته‌هاي مختلف فني و مهندسي در مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي شیراز مشغول تحصيل هستند و در حوزه آموزش‌هاي كوتاه مدت نيز علاوه بر شيراز در 6 شهرستان در رشته‌هاي مختلفي متناسب با نياز جامعه و علاقه‌مندي‌هاي موجود، آموزش‌هاي كاربردي به افراد ارائه مي‌شود.

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال فارغ‌التحصيلان اشاره و خاطرنشان كرد: فارغ‌التحصيلان دانشگاهي عمدتا با فضاي كسب و كار آشنايي كافي ندارند و در اين بخش با تلاش‌هاي بسيار سعي كرده‌ايم توانمندي‌هاي فارغ‌التحصيلان را ارتقا بخشيده و آنان را آماده ورود به بازار كار نماييم.

رستگار، تاكيد كرد كه جهاددانشگاهي استان فارس با تمام ظرفيت و توان خود و با استفاده از پتانسيل‌هاي موجود در اين نهاد در سطح ملي، آمادگي لازم را براي همكاري در بخش‌هاي مختلف داشته و دارد.

رئيس‌جهاددانشگاهي فارس خاطرنشان كرد: ما آماده هستيم در ابعاد مختلف اعم از سبك زندگي، ساماندهي صنوف، راهكارهاي ارتقا مشاركت شهروندي، روش‌هاي افزايش درآمد شهرداري‌ها و حوزه‌هاي فني و مهندسي و کنترل ترافیک، با استفاده از تجارب ارزنده اين نهاد، خدماتي را در راستاي ارتقا جايگاه شهر و شهروندان،‌ به تمام دستگاه‌ها از جمله شهرداري ارائه دهيم.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 120
بازدید ماه:1572
بازدید کل:316180

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی