ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 11 مرداد 1395

رئیس نهاد نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه جهاد دانشگاهی از بدو شکل‌گیری عملاً در عرصه‌های علمی و پژوهشی و فرهنگی پیشتاز بوده است، گفت: دستاوردهای جهاد دانشگاهی برای نظام ما نوید یک جهش علمی را می‌دهد.

 

رئیس نهاد نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه جهاد دانشگاهی از بدو شکل‌گیری عملاً در عرصه‌های علمی و پژوهشی و فرهنگی پیشتاز بوده است، گفت: دستاوردهای جهاد دانشگاهی برای نظام ما نوید یک جهش علمی را می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین امین رصاف، در آستانه 16 مرداد،‌سالروز تاسیس جهاددانشگاهی به فرمان حضرت امام(ره) در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، با اشاره به فرا رسیدن سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی گفت: این نهاد انقلاب اسلامی از بدو شکل‌گیری تاکنون عملاً پیشتاز علمی و پژوهشی و فرهنگی در کشور بوده است.

وی افزود: بحمد الهی این نهاد انقلابی تاکنون موفقیت‌های متعددی در عرصه‌های علمی و پژوهشی و فرهنگی به دست آورده است ضمن اینکه داشتن روحیه جهادی در پیشرفت و رشد از جمله خصلت‌های بارز آن است لذا می‌توان گفت که دستاوردهای جهاد دانشگاهی برای نظام ما نوید یک جهش علمی را می‌دهد.

رصاف به فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی اشاره و اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی که اصولاً برای رشد و ارتقای علمی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی همزمان با شکل‌گیری انقلاب اسلامی، تأسیس شد، ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است.

سخنگوی جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارس ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران سایت خبرگزاری ایکنا اظهار کرد: خبرگزاری ایکنا به عنوان یکی از بخش‌های جهاد دانشگاهی در عرصه ترویج فرهنگ قرآنی توانسته بسیار خوش بدرخشد و تا به امروز به عنوان یک رسانه برتر در عرصه فرهنگ قرآنی همواره پیشتاز باشد.

وی ادامه داد: این‌ها حاکی از سیاست‌گذاری درست و برنامه‌ریزی دقیقی است که مسئولان جهاد دانشگاهی برای مسئله فرهنگ دنبال کرده و می‌کنند ضمن اینکه گسترش این فعالیت‌ها باعث ارتقا و رشد کمی و کیفی فرهنگ جامعه ما خواهد شد.

رصاف با اشاره به فعالیت‌های علمی جهاد دانشگاهی اظهار کرد: متأسفانه دشمنان ما سالیان سال کشور ما را در عرصه علمی عقب نگه داشته بودند و نهایت تلاش بر این شده بود که کشور ایران رشد و جهش علمی نداشته باشد اما به برکت نظام جمهوری اسلامی، جهاد دانشگاهی برای فعالیت در عرصه علم شکل گرفت و توانست بخشی از عقب‌ماندگی‌های ما در عرصه پیشرفت علمی جبران کند.

رئیس نهاد نماینده ولی فقیه در فارس با ابراز امیدواری از اینکه جهاد دانشگاهی در آینده بتواند موفقیت‌های چشم‌گیرتری نسبت به گذشته در عرصه علم داشته باشد، گفت: دانشگاه‌های ما باید بتوانند از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی استفاده کنند تا زمینه فعالیت‌های گسترده‌تر جهاد دانشگاهی نیز فراهم شود.

رصاف اضافه کرد: همچنین با تعامل و هم‌افزایی مجموعه جهاد دانشگاهی و دانشگاه فعالیت‌های پژوهشی نیز مسلماً تسریع پیدا کرده و به‌طور کیفی و کمی رشد بی‌نظیرتری خواهد داشت.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 50
بازدید ماه:1861
بازدید کل:313636

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی