ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 6 آذر 1395

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، كورش كرم‌پور، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه اول آذرماه در بازدید از جهاددانشگاهی استان فارس، گفت: نقش بی‌بدیل جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس و در عرصه‌های علمی و تخصصی آن دوران آنقدر شاخص و تاثیرگذار است كه از ذهن پاك نمی‌شود.

 

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس اعتقاد دارد كه به‌واسطه توانمندی‌ها و تخصص و تعهد موجود در جهاد دانشگاهی، با هدف برون‌رفت از مشكلات، حمایت از این نهاد باید در اولویت باشد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، كورش كرم‌پور، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه اول آذرماه در بازدید از جهاددانشگاهی استان فارس، گفت: نقش بی‌بدیل جهاد دانشگاهی در دوران دفاع مقدس و در عرصه‌های علمی و تخصصی آن دوران آنقدر شاخص و تاثیرگذار است كه از ذهن پاك نمی‌شود.

وی با بیان اینكه امروز كشور بیش از هر زمانی نیازمند ایمان، تعهد، تخصص و دانش جهادگران دانشگاهی است، گفت: بیكاری جوانان خصوصان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی یكی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و جهاد دانشگاهی یكی از نهادهای تاثیرگذار در رفع این دغدغه محسوب می‌شود.

كر‌م‌پور با تصریح اینكه مجمع نمایندگان استان فارس با تمام توان آماده است كه در حوزه اختیارات قانونی از جهاد دانشگاهی حمایت كند، گفت: اعتقاد داریم كه با فعال‌تر شدن جهاد دانشگاهی، قادر به انجام بخشی از تعهدات خود نسبت به موكلان در حوزه‌های انتخابیه خواهیم بود.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیر و كارزین در عین‌حال بر ۲ طرفه بودن تمام حركت‌ها و اقدامات به‌عنوان الزامی برای مثمر ثمر بودن آن تاكید و اضافه كرد: امروز مردم از نمایندگان مجلس انتظار دارند با تدوین و تصویب قوانین مناسب یا بازنگری قوانین موجود، بسترهای توسعه كشور در ابعاد مختلف را تسریع كنند.

وی با بیان اینكه مشكل ایران، تهدیدات خارجی نیست، امنیت امروز ایران را كه ثمره خون شهدا و ایثارگری ایثارگران است را بسیار مطلوب توصیف و اضافه كرد: اصلی‌ترین مشكل امروز ایران خشكسالی و بیكاری است.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند و قیروكارزین افزود: امروز كشاورزی و باغ‌داری در شهرستان‌هایی كه كشاورزی محور اقتصاد بوده، با مشكلات عدیده‌ای مواجه شده است.

وی با بیان اینكه شهرستان فیروزآباد زمانی یكی از مهم‌ترین تولید كنندگان محصولات باغی و زراعی و از مراكز مهم تولید گوشت قرمز بود، گفت: امروز و به واسطه خشكسالی نه‌تنها با افت تولید در بخش زراعی و باغی مواجه هستیم بلكه تعداد دام‌ در این شهرستان به ۴ درصد گذشته كاهش یافته است.

كرم‌پور تصریح كرد: متاسفانه اكثر عشایر دامدار در شهرستان فیروزآباد از روستاها و مناطق عشایری به سمت شهرها هجوم آورده و شهر نشین شده‌اند و این موضوع آسیب‌های اجتماعی فراوانی را به همراه داشته است.

وی گفت: زمانی شهرستان فیروزآباد در زمینه صنایع‌دستی خصوصا فرش و دست‌بافت‌های سنتی، حرف اول را در استان فارس می‌زد، اما امروز در این زمینه هم با افت شدیدی مواجه هستیم.

كرم‌پور خشك شدن باغ‌های شهر میمند را یادآور شد و گفت: متاسفانه بعضی از متمول‌ترین باغ‌داران و زارعین، امروز به‌جایی رسیده‌اند كه برای تامین معاش به‌دنبال مسافركشی در شهرها می‌روند.

این نماینده مجلس با بیان اینكه افت كشاورزی و مشاغل زیرمجموعه این بخش، به‌دلیل سوء مدیریت حادث شده است، گفت: علی‌رغم آنكه بیش از ۱۰ سال از آبگیری سد تنگاب فیروزآباد می‌گذرد اما مردم شهرستان‌های فراشبند و فیروزآباد از این نعمت بی‌بهره‌ مانده‌اند.

وی با تصریح اینكه جهاد دانشگاهی به واسطه داشتن نیروهای متخصص، متعهد و مجرب، توان ورود به عرصه‌های مختلف برنامه‌ریزی، اجرا و بهره‌برداری را دارد، گفت: جهاد دانشگاهی مشخص كند كه نمایندگان در چه زمینه‌ای می‌توانند تاثیرگذار باشند، قطعاً ورود و حمایت خواهیم كرد.

كرم‌پور با بیان اینكه آب و بیكاری، مشكلاتی است كه آینده كشور و فارس را به‌شدت تهدید می‌كند، گفت: اگر نتوانیم مسائل را خوب مدیریت كرده و از توانمندی‌های نهادهایی نظیر جهاد دانشگاهی بهره كافی را ببریم، قطعا با چالش مواجه خواهیم بود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی، با تاكید بر اینكه امروز بصیرت و عقلانیت نیاز داریم، خواستار فعال‌تر شدن شعب شهرستانی جهاد دانشگاهی شد و گفت: مجمع نمایندگان برای توسعه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی، همكاری و مساعدت خواهد كرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 2
بازدید ماه:3769
بازدید کل:322932

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی