ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 آذر 1395

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با اشاره به بخشي از ظرفيت‌هاي اين نهاد در فارس و كشور، بهره‌بردن كامل از اين ظرفيت‌ها را گام نهادن در مسير تحقق اقتصاد مقاومتي ارزيابي كرد.

 

رئيس جهاددانشگاهي استان فارس با اشاره به بخشي از ظرفيت‌هاي اين نهاد در فارس و كشور، بهره‌بردن كامل از اين ظرفيت‌ها را گام نهادن در مسير تحقق اقتصاد مقاومتي ارزيابي كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مسعود رستگار در ديدار با استاندار فارس، ضمن تشريح توانمندي‌هاي جهاددانشگاهي در زمينه‌هاي فرهنگي، آموزشي، پژوهشي و اشتغال فارغ‌التحصيلان به‌عنوان چهار حوزه ماموريتي اين نهاد، خواستار حمايت بيشتر و مداوم مديريت ارشد استان از اين نهاد با هدف شكوفايي فارس شد.

رستگار با بيان اينكه جهاددانشگاهي مديريت كننده سه خبرگزاري توانمند در حوزه ملي و بين‌المللي است، از آنچه استفاده نشدن از ظرفيت‌هاي رسانه‌اي اين نهاد عنوان مي‌كرد، انتقاد و تصريح كرد: خبرگزاري ايسنا يكي از معتبرترين و پربازديدترين خبرگزاري‌ها در ايران محسوب مي‌شود.

او با اشاره به ظرفيت عظيم خبرگزاري بين‌المللي قرآني ايران(ايكنا) به‌عنوان تنها خبرگزاري تخصصي قرآني، بهره بردن از پتانسيل ايكنا را بستر ساز تحقق منويات مقام معظم رهبري در موضوع سبك زندگي، ترويج فرهنگ قرآني و ... دانست.

رستگار با بيان اينكه جهاددانشگاهي در مسير تحقق اهداف شوراي فرهنگ عمومي، طرح خانواده كارآمد را در حوزه فرهنگي با هدف دست‌يابي به سبك زندگي اسلامي، آماده و ارائه كرد اما استفاده مناسبي از آن نشده است، گفت: جهاددانشگاهي در عمل اثبات كرده كه در حوزه‌هاي مختلف علوم انساني و پژوهشي داراي ظرفيت و توان بالايي است.

او با اشاره به انتخاب شيراز به‌‌عنوان پايتخت جوانان جهان اسلام، از ارائه حداقل 12 پيشنهاد مشخص به شوراي سياست‌گذاري اين رويداد خبر داد و گفت: اميدواريم برنامه‌ريزان و تصميم‌سازان از ظرفيت‌هاي موجود جهاد چه در زمينه برنامه‌ريزي چه در حوزه اجرا، بهره مناسبي را ببرند تا بتوانيم از فرصت به‌وجود آمده، به نحو احسن استفاده كنيم.

رستگار گفت: موضوع معرفي شيراز به‌عنوان پايتخت جوانان جهان اسلام براي سال 2017 است و تا آغاز آن زمان، يك‌ماه بيشتر فرصت نداريم اما هنوز جهاددانشگاهي به‌عنوان يك نهاد كه متولي بخشي از فعاليت‌هاي مرتبط با جوانان و مسائل فرهنگي و اسلامي است، از برنامه‌هاي تدوين شده در اين ارتباط اطلاع دقیقی ندارد تا بتواند مشاركت جدي تری داشته باشد.

او با بيان اينكه امكان و ظرفيت‌هاي خوبي در حوزه قرآني در جهاددانشگاهي فارس وجود دارد، به برگزاري جشنواره هنرهاي تجسمي قرآني توسط اين نهاد اشاره و اضافه كرد: در اين جشنواره قریب 4 هزار اثر از سراسر کشور به دبيرخانه ارسال و داوري شد كه كار بسيار بزرگي بود.

رستگار با يادآوري ظرفيت‌هاي گردشگري شيراز و استان فارس و با بيان اينكه جهاددانشگاهي مركزي تحت عنوان گردشگري دانشجويي، دارد، گفت: اين مركز مي‌تواند به‌عنوان هسته‌اي براي تقويت گردشگري در فارس و شيراز عمل كند. خصوصا در اين ايام كه قرار است شيراز ميزبان پايتختي جوانان جهان اسلام باشد، مي‌توان از توان اين مركز به‌خوبي استفاده كرد.

رئيس جهاددانشگاهي فارس، مركز افكار سنجي جهاد دانشگاهی(ايسپا) را يكي از چند مرجع قابل اعتماد نظام در انجام نظرسنجي‌ در ايام مختلف معرفي و با اشاره به در پيش بودن ايام انتخابات، ضمن اعلام آمادگی لزوم بهره‌بردن از ظرفيت اين مركز را يادآور شد.

او گفت: مركز افكار سنجي جهاددانشگاهي اين ظرفيت را دارد كه در زمينه‌هاي مختلف، پرسشگري‌ و نظرسنجي‌هاي علمي مطلوبي داشته باشد و اخيرا هم توافقي را با دانشگاه علوم پزشكي شيراز براي نظر سنجي پيرامون "طرح پزشك خانواده" داشته‌ايم كه اميدواريم به‌زودي عملياتي شود.

رستگار با اشاره به ظرفيت‌هاي پژوهشي و علمي جهاددانشگاهي و با يادآوري اينكه سازمان قطار شهري شيراز اولين دستگاهي است كه از اين توانمندي‌ها در عمل بهره برده است، گفت: در حوزه پژوهش 2 پروژه مهم را در زمينه نانو اجرا كرده و به مرحله ثبت اختراع رسانده‌ايم.

او با بيان اينكه پژوهش در زمينه رويه لاستيك خودرو و بسته‌بندي‌هاي پلاستيكي، پژوهش‌هاي موفق جهاددانشگاهي فارس در زمينه نانو بوده است،‌ گفت: ما اميدواريم با حمايت مديريت ارشد استان و همراهي صنايع موجود در فارس، نتایج اين دو پژوهش ابتدا در اين استان به مرحله اجرا و بهره برداری برسد.

رستگار با اشاره به توان جهاددانشگاهي در اجراي طرح‌هاي آمايش سرزمين، ظرفيت‌هاي آموزشي اين نهاد را نيز يادآور و متذكر شد: در زماني كه به واسطه تحريم‌ها، وضعيت آموزش نيروهاي بدواستخدام شرکت گاز در جنوب كشور با چالش‌هايي مواجه شده بود، جهاددانشگاهي فارس اين مهم را عهده‌دار شد كه رضايت‌مندي و قدردانی مسئولان وقت را به‌دنبال داشت.

رئيس جهاددانشگاهي با بيان اينكه اين نهاد اولين دستگاهي بود كه در حوزه آموزش گوهرسنگ‌ها ورود كرد، گفت: متاسفانه حمايت‌هايي كه در دوره‌هاي مختلف براي توسعه فعاليت‌هاي آموزشي و اقتصادی اين حوزه وعده داده شده بود، عملياتي نشده است.

استاندار فارس در ديدار با رئيس جهاددانشگاهي فارس:
به نظرسنجي‌های ايسپا بيشترين اعتماد را دارم


علمي و آموزشي  10:17:0 1395/09/17
959-2276-5 كد خبر
    

استاندار فارس گفت: شخصا در موضوع نظرسنجي‌ها و براساس پيشينه عملي كه شاهد آن بوده‌ام، بيشترين اعتماد را به ايسپا دارم.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيد محمدعلي افشاني در ديدار با رئيس جهاددانشگاهي استان فارس، گفت: جهاددانشگاهي كه حركت خود را با يك تفكر علمي و روحيه جهادي آغاز كرد، يكي از نهادهاي موفق محسوب مي‌شود.

وي در عين‌حال لزوم توجه و استفاده از داشته‌ها و توانمندي‌هاي جهاددانشگاهي را مستلزم ارتباط بيشتر مسئولان اين نهاد با بخش‌هاي مختلف دولتي و خصوصي دانست و گفت: شايد يكي از دلايل مهم در كم شدن ارجاع کار و حمايت‌ها ، وضعيت اعتباري كشور باشد.

استاندار فارس با اشاره به بهبود شرايط كشور در عرصه اقتصادی و دست‌آوردهاي اجلاس اخير اوپك، گفت: با فاصله اندك و به عقيده من براي تحت الشعاع قراردادن اين موفقيت و  امیدواری ایجاد شده ناشی از آن، بحث تصويب تحريم‌ها از سوي سناي آمريكا مطرح شد.

افشاني لزوم حضور موثر و پررنگ جهاددانشگاهي در شوراهاي مختلف تشكيل شده در استان را ضرورت دانست و گفت: ما به رسانه‌ها اعتقاد و لزوم حمايت از آنها را باور داريم اما براي حمايت‌ها نيازمند راهكارهاي قانوني هستيم.

استاندار فارس ابراز اميدواري كرد كه زمينه بهره‌بردن از ظرفيت‌هاي جهاددانشگاهي در فارس بيش از گذشته فراهم شود و آمادگي خود را براي حمايت از اين نهاد اعلام كرد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 119
بازدید ماه:3579
بازدید کل:322742

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی