ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 29 فروردین 1396

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري فارس معتقد است كه با استفاده از ظرفيت‌هاي جهاد دانشگاهي مي‌توان به وضعيت اشتغال در روستاها رونق بخشيد و مهاجرت‌ روستائيان به شهرها را كاهش داد.

 

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري فارس معتقد است كه با استفاده از ظرفيت‌هاي جهاد دانشگاهي مي‌توان به وضعيت اشتغال در روستاها رونق بخشيد و مهاجرت‌ روستائيان به شهرها را كاهش داد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، خليل رضائيان در حاشيه بازديد از دپارتمان آموزش گوهرسنگ‌هاي جهاد دانشگاهي استان فارس در شيراز، گفت: هميشه هر  کار مثبتی که مدنظر قرار می گیرد اول براي تهران و كلان‌شهرها برنامه‌ريزي مي‌شود، حال آنكه امروز نيازمند توسعه و رونق فعاليت‌هاي اقتصادي در روستاها هستيم.

رضائيان با بيان اينكه يكي از معضلات امروز جامعه، افزايش حجم مهاجرت روستائيان به شهرها است، گفت: مشكلات ناشي از كم‌آبي و خشكسالي و اتكاء اقتصاد روستائيان به كشاورزي و دامداري سنتي، عامل اصلي در افزايش تمايل به مهاجرت در روستائيان است.

او با بيان اينكه علي‌رغم بارندگي‌هاي خوب سال گذشته و ابتداي امسال، فارس همچنان با مشكلات و عوارض خشكسالي خصوصا در بخش‌ كشاورزي مواجه است، گفت: ايجاد بسترهايي مناسب و تاثيرگذار براي اشتغال پايدار روستائيان، ضامن پايداري روستاها و جلوگيري از مهاجرت و پيشگيري از معضلات ناشي از مهاجرت روستائيان به شهرها خواهد بود.

رضائيان با اشاره به توانمندي جهاددانشگاهي فارس در حوزه آموزش، خصوصا در بخش گوهرسنگ‌ها، گفت: جهاد دانشگاهي يك مجموعه انقلابي ساختارمند است كه به واسطه عملكرد تشكيلاتي و جهادي، مي‌‌تواند تاثيرگذاري مطلوبتري در حوزه آموزش‌هاي منتهي به اشتغال داشته باشد.

به اعتقاد معاون استانداري فارس، در بحث آموزش بايد آموزش‌هاي منتهي به اشتغال ارزان‌قيمت را مد نظر قرار داد و آموزش‌هاي گوهرسنگ‌ها كه توسط جهاد دانشگاهي فارس ارائه مي‌شود، از همين دست محسوب مي‌شود.

رضائيان به مديركل روستايي استانداري فارس تاكيد كرد كه موضوع برگزاري دوره‌هاي آموزشي در شهرستان‌ها و به‌ويژه براي روستائيان را با همكاري جهاددانشگاهي فارس در اولويت كاري قرار دهد.

معاون امور عمراني استانداري فارس با بيان اينكه مي‌توان با اتكاء به ظرفيت‌هاي آموزشي جهاد به نتايج خوبي در بحث اشتغالزايي جوانان دست يافت، گفت: جهاد دانشگاهي يك نهاد سيستماتيك و خوشنام و موفق است كه با همكاري اين نهاد مي‌توان برنامه‌هاي تاثيرگذار را عملياتي كرد.    

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس نیز در ابتدای دیدار گزارش مبسوطی از وظایف و ماموریتهای محوله به جهاد دانشگاهی در سطوح ملی و استانی را ارائه و بر آمادگی جهاد دانشگاهی برای تلاش حداکثری به منظور تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: در جهاد دانشگاهی ساختارهای لازم برای همیاری در امر اشتغال دانش آموختگان فراهم است و اگر فرهنگ کار و تولید در بخش غیر دولتی در بین دانش آموختگان نهادینه شود، آثار و برکات آن علاوه بر ایشان به سایر اقشار جامعه نیز تسری خواهد یافت.

به گزارش ايسنا، معاون امور عمراني استانداري فارس را در بازديد از مركز آموزش گوهرسنگ‌هاي جهاد دانشگاهي فارس، مديركل امور روستائي، مديركل فنی و عمرانی و مديركل مديريت بحران استانداري فارس همراهي مي‌كردند
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 9
بازدید ماه:2261
بازدید کل:325385

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی