ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 مهر 1396

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم انعقاد قرارداد و تفاهم نامه همکاری با جهاددانشگاهی اظهار کرد: به سبک کار این نهاد برای توسعه اشتغال نیازمندیم و امروز با انعقاد قرارداد و تفاهم نامه، جهاددانشگاهی نهاد واسط اشتغال در کشور می شود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر علی ربیعی در مراسم‌ تفاهمنامه همکاری جهاددانشگاهی با وزارت تعاون کار و  رفاه اجتماعی و انعقاد قرارداد توسعه مشاغل خانگی در هشت استان برای 20 هزار نفر، با بیان اینکه بزرگ ترین مسأله دولت اشتغال است، اظهار کرد: اولین قدم در مسیر اشتغالزایی اینجاد فرصت‌های شغلی و آماده سازی افراد برای تبدیل این فرصت‌ها به شغل است. در واقع از هر ظرفیتی حتی ظرفیت‌های نهفته برای ایجاد فرصت‌های شغلی باید استفاده کنیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: به عنوان مثال در برنامه ای که در حوزه آی سی تی تدوین کردیم طی دوسال توانستیم 320 هزار شغل را فرصت یابی کنیم و با متغییر ‌هایی این فرصت‌ها را به شغل تبدیل کنیم. گام بعدی ما در این حوزه بخش گردشگری است.
وی در ادامه گفت: طی 18 ماه گذشته از فرصت‌یابی‌های جدید شغلی نتیجه خوبی گرفتیم و مدعی هستیم که سیاست‌ اشتغال را در دولت یازدهم و دوازدهم در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی با بیان اینکه تفاهمنامه با جهاددانشگاهی به جهت ویژگی‌های مثبت این نهاد به امضا رسید، افزود: جهاددانشگاهی به سبک جهادی فعالیت می‌کند و ظرفیت خوبی در سراسر کشور دارد و با توجه به تجربه‌های موفقی که در گذشته داشته می‌تواند به عنوان نهاد واسط اشتغال گام‌های خوبی در این راستا بردارد. جهاددانشگاهی ذیل این تفاهمنامه به راهنمایی، مشاوره و ارزیابی متقاضیان و ارایه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌پردازد و فعالیت‌های پشتیبانی شبکه ای را در دستور کار قرار خواهد داد.
 دکتر ربیعی تصریح کرد: همکاری با جهاددانشگاهی الگویی جدید در حوزه اشتغال است که قطعا تجربه موفقی خواهد بود، زیرا این نهاد ظرفیت و توانمندی بالایی در اشتعال فراگیر دارد و انتظار کمک از این نهاد داریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: به سبک کار جهاددانشگاهی برای توسعه اشتغال نیازمندیم و امروز با انعقاد قرارداد و تفاهم نامه، جهاددانشگاهی نهاد واسط اشتغال در کشور می شود.
دکتر ربیعی با اشاره به این که کشور همواره سیاست تولید و رشد را مد نظر داشته است افزود: همواره اشتغال ذیل سیاست‌ رشد و تولید تعریف می شد در حالی که سیاست اشتغال مسیر های متفاوتی را طی می‌کند و می‌تواند منجر به رشد و تولید شود. اما سیاست تولید و رشد الزاما نمی‌تواند منجر به اشتغالزایی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مسیر های مختلف اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: اشتغالزایی از طریق دستیابی به رشد کلاسیک، اشتغالزایی از طریق برنامه‌های مربوط به اشتغال فراگیر و اشتغالزایی از طریق اشتغال خانگی  از جمله مسیرهای مختلف این حوزه هستند.
وی با اشاره به اشتغال خانگی اظهار کرد: اشتغال خانگی کم اهمیت و کاذب نیست. متاسفانه ما دچار عدم درک درست از تعاریف هستیم. به عنوان مثال اگر اشتغال خانگی را با فضای مجازی متصل کنیم مفهوم اشتغال در حوزه آی سی تی بعد جدیدی می‌گیرد.
ربیعی با بیان اینکه دسته ای از شغل‌های قدیمی و جدید را در حوزه مشاغل خانگی می‌توانیم دنبال کنیم، گفت: امروز مسئله اصلی ما رسمی و پایدار کردن مشاغل خانگی است. به زودی نیز نوعی از بیمه تامین اجتماعی ارزان قیمت رونمایی خواهیم کرد تا بتوانیم از این طریق  گام بزرگی به سمت رسمی کردن مشاغل برداریم .
وی ادامه داد: در فاز نخست این طرح طی نیمه دوم امسال در هشت استان آذربایجان غربی، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی،خراسان رضوی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه و لرستان طرح اجرا خواهد شد که 800 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای این طرح در نظر گرفته‌ایم.
دکتر ربیعی در ادامه با بیان اینکه 2 میلیون 300 هزار نفر طی 5 سال اخیر متقاضی مشاغل خانگی بوده‌اند گفت: برای یک میلیون 360 هزار متقاضی مجوز صادر و به 600 هزار نفر، 2هزار 400 میلیارد تومان نیز تسهیلات اعطا کردیم. که از این تعداد 60 درصد توانستند پایداری شغلی بیش از چهار سال داشته باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت یازدهم تا پایان شهریور ماه سال 96، 5.5 هزار میلیارد تومان تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید اعطا شده است که 4 هزار 800 میلیارد تومان برای 379 هزار طرح در حوزه اشتغال بوده است.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 14
بازدید ماه:2266
بازدید کل:325390

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی