ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 24 مهر 1396

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینكه دیوانه خطاب كردن ترامپ از سوی غربی‌ها صرفاً‌ مسكنی برای آلام کم تدبیری‌های ماست تأكید كرد كه در اینکه اروپا و اروپاییان آمریکا را بر ایران مقدم بدارند شک نکنیم .

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینكه دیوانه خطاب كردن ترامپ از سوی غربی‌ها صرفاً‌ مسكنی برای آلام کم تدبیری‌های ماست تأكید كرد كه در اینکه اروپا و اروپاییان آمریکا را بر ایران مقدم بدارند شک نکنیم .

به گزارش ايسنا منطقه‌ي فارس مسعود رستگار، اظهارات رئیس جمهور آمریكا علیه ایران اسلامی را مصداق شکرگزاری امام سجاد(ع) با اين مضمون كه؛ "الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقاء؛ حمد مخصوص خداست همان که دشمنان ما را از احمق‌ها و جاهل‌ها قرار داد" دانست و گفت: البته از دیدگاه معنوی و جهان‌بینی الهی و نه دنیای فانی مادی .

استراتژی ترامپ برد خود و باخت طرف مقابل است 

وی با بیان اینكه ترامپ تاجری تمامیت‌خواه است كه استراتژی او برد خودش و باخت طرف مقابل است، افزود: چرا فکر می‌کنیم وی باید استراتژی برد برد را پیش بگیرد؟ 

رستگار گفت: کدام عاقلی در دنیای امروز و روابط بین‌الملل جنگل‌گونه برای برد برد به میدان می‌رود؟ هر کس برای برد برد به میدان برود، باخت را برای خودش به ارمغان می‌آورد لذا در تعاملات دنیای امروز استراتژی برد برد متعلق به کسانی است که با ترس از باخت به میدان می‌روند و به گونه‌ای تساوی را التماس می‌کنند .

رئيس جهاددانشگاهي فارس با یادآوری این نكته كه ترامپ در حوزه تجارت موفق بوده و جایگاهش را به قدری ارتقا داده است که در حال حاضر رئیس جمهور یکی از کشورها و قدرت‌های بلامنازع جهان است،‌ گفت: او منافع خود، کشور و مردمش را با چیز دیگری و به ویژه با مباحث اخلاق‌مدارانه عوض نمی‌کند .

دیوانه خطاب کردن ترامپ توسط غربی‌ها مسكنی برای كم‌تدبیری‌های ما است 

رئیس خبرگزاری ايسنا منطقه‌ي فارس همچنین با یادآوری خبایث و توطئه‌های آمریكا و اروپا در طول تاریخ گفت: دیوانه خطاب کردن ترامپ توسط برخی از آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها صرفاً مسكنی برای آلام ناشی از کم‌تدبیری‌های ماست و مخدری است برای جلوگیری از تفکر و تدبر بیش از پیش .

شك نكنیم اروپاییان آمریكا را بر ایران مقدم می‌دانند 

وی با تصریح اینكه ترامپ با انعقاد بزرگترین قراردادهای نظامی و اقتصادی در جذب منافع و منابع برای کشور و مردمش رکوردشکنی کرده است، گفت: در اینکه اروپا و اروپاییان آمریکا را بر ایران مقدم بدارند شک نکنیم كه این مسئله در مورد بسیاری از همسایگان خودکامه و بزدل نیز صدق می‌كند .

رستگار در ادامه تعالیم الهی و انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: تعالیم الهی، تبعیت از رهبری و انسجام ملی همانگونه که انقلاب‌آفرین شدند، دشمن‌شکن، غرورآفرین و آینده‌ساز خواهند بود .

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با یادآوری مواضع مسئولان نظام جمهوری اسلامی در مقابل اقدامات آمریكا گفت: مواضع عزت‌مندانه و قدرت‌مندانه اخیر ریاست محترم جمهوری و مسئولان ارشد نظام، غرور ملی و اسلامی ایرانیان را در سراسر جهان به دنبال داشته است .

دلخوری‌ها را كنار بگذاریم 

وی همچنین تأكید كرد: در ایامی که سوگواری‌های شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران وفادارش قلوب تک‌تک ایرانیان را لبریز از معنویت و روحانیت كرده است، مسلم است که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و ایادی منطقه‌ای او هم خود را خوارتر و ذلیل‌تر از گذشته خواهند کرد اما در عین حال باید بیش از پیش متحد شویم، وحدت داشته باشیم، دلخوری‌ها را کنار بگذاریم، به یکدیگر برچسب نزنیم و اشتباهات گذشته را یادآوری نکنیم، از گذشته نه چندان دور درس بگیریم، به دشمنان قسم‌خورده لبخند نزنیم، عزت و اقتدار را از بزرگان دین و به ویژه در عصر حاضر از رهبر فرزانه و معظم انقلاب اسلامی فرا بگیریم و در عمل به کار ببندیم .

در تحریم كالاهای آمریكایی و حامیان آن پیش‌دستی كنیم 

وی با تأكید بر اینكه ما باید در تحریم خرید کالاهای آمریکایی و حامیان آمریکا پیش‌دستی کنیم و روابط تجاری و به ویژه واردات از کشور امارات متحده عربی را ممنوع کنیم، گفت: حامیان آمریكا باید بدانند كه حمایت از آمریکا و تقابل با ایران برایشان هزینه دارد و چه بسا هزینه‌های جبران‌ناپذیر .

تمام ايرانيان در هر لباس و جایگاهی سپاهی هستند 

رئیس جهاد دانشگاهی بر اهمیت قدردانی از تك تك نعمت‌های انقلاب اسلامی تأكید و خاطرنشان كرد: اگر قدر خودمان را می‌دانیم باید قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بدانیم البته تک‌تک ايرانيان در هر لباس و جایگاهی،  يك سپاهي هستند .
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 119
بازدید ماه:3579
بازدید کل:322742

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی