ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 29 آبان 1396

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تاکید دارد که قرآن تجلی هنر خداوند است که باید برای عرضه‌ی تاثیرگذار آن به جامعه از هنرمندان و ابزار هنر به‌خوبی و شایستگی استفاده کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تاکید دارد که قرآن تجلی هنر خداوند است که باید برای عرضه‌ی تاثیرگذار آن به جامعه از هنرمندان و ابزار هنر به‌خوبی و شایستگی استفاده کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، هادی پژوهش‌جهرمی در اختتامیه‌ی دومین جشنواره‌ی شهود قدسی در شیراز گفت: قرآن در جامعه‌ی امروز غریب مانده این غربت تنها محدود به ایران نیست بلکه در تمام جوامع اسلامی آنگونه که باید تمام ابعاد قرآن شناخته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم حرمت، احترام و تقدیسی که نسبت به قرآن می‌شود، پیام قرآن در جامعه‌ی اسلامی هم فراگیر نشده است لذا باید با شیوه‌های مختلف افراد را به تدبر و تعمیق در آیات قرآن و اندیشیدن در آن ترغیب کرد.

پژوهش با تصریح اینکه خداوند انسان را به تدبر در قرآن توصیه می‌کند، گفت: متاسفانه بسیاری از جوانان و نوجوانان ما مطالعه‌ی کامل و شناختی مناسب از قرآن ندارند و آنقدر قرآن را تنها در مراسم‌ها و خصوصا عزاداری‌ها و مصیبت‌ها خوانده‌ایم که کاربرد این هنر الهی را در مرگ و مصیبت می‌دانند.

او با بیان اینکه با جامعه کمتر پیرامون زیبایی‌ها و لطافت‌های قرآنی صحبت کرده‌ایم، گفت: ما به‌ آن گونه که باید و شاید از هنر برای عرضه‌ و معرفی هنرهای قرآنی استفاده نکرده‌ایم.

پژوهش با یادآوری اینکه قرآن در بخش‌های مختلف مفاهیم را بسیار هنرمندانه و زیبا بیان کرده است، به آیاتی از کلام خدا پیرامون جهان آفرینش، داستان خلقت، ممزوج شدن آب سرد و گرم و ... اشاره و اضافه کرد: خداوند در قرآن تمام علوم و مسائل را به زیبایی و در قالب متنی بسیار زیبا و آهنگین بیان کرده است.

او همچنین به تاثیر قرآن و قرائت زیبای آن و تاثیر قرائت آیات کلام خدا با صدایی زیبا و دلنشین اشاره و تاثیر آن بر تحول در انسان‌ها را یادآوری کرد.

معاون استانداری فارس با تاکید براینکه با استفاده از زیبایی‌های قرآن و بهره‌بردن از ابزار هنر می‌توان زمینه هدایت انسان‌ها به راه راست را فراهم کرد، گفت: قرآن تجلی هنر خداوند است؛ باید از هنر استفاده کرده و آن را به درون جامعه ببریم.

پژوهش با تاکید براینکه برخی عملکردها و رفتارها، زمینه‌ساز قرآن گریزی و دین‌گریزی در جوامع می‌شود، گفت: غربت قرآن را می‌توان با استفاده از ابزار هنر و فعالیت‌های هنری هنرمندان از بین برد؛ البته هنری که سفارشی و خاص نباشد، هنری که مردم کوچه و بازار هم آن را به‌خوبی درک کنند.

معاون استانداری فارس با بیان اینکه هنر نعمتی است که خداوند به هنرمندان عرضه داشته است، گفت: می‌توان با استفاده از نقاشی، شعر، خوشنویسی، گرافیک، عکس و حتی موسیقی، قرآن را به درون جامعه برد و غربت آن را زدود.

پژوهش از دانشجویان هنرمند شرکت کننده در جشنواره‌ی شهود قدسی درخواست کرد که از هنر خود برای آشناسازی جامعه با زیبایی‌های قرآن استفاده کنند زیرا این بزرگترین قدم برای رفع غربت قرآن است.

در این مراسم از برگزیدگان دومین جشنواره شهود قدسی در چهار بخش عکاسی، گرافیک، نقاشی و خوشنویسی قدردانی شد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 2
بازدید ماه:3769
بازدید کل:322932

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی