ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : یکشنبه 5 آذر 1396

نخستين نشست تخصصي آينده‌پژوهي شغلي به همت اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و جهاددانشگاهي استان فارس و با حضور مسئولان و جمعي از كارآفرينان در شيراز برگزار شد.

نخستين نشست تخصصي آينده‌پژوهي شغلي به همت اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و جهاددانشگاهي استان فارس و با حضور مسئولان و جمعي از كارآفرينان در شيراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس ، در نخستين نشست تخصصی آینده پژوهی شغلی، مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون و مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ ‌التحصیلان جهاد دانشگاهی فارس پيرامون موضوعات و محورهاي اين نشست تخصصي سخناني ايراد كردند.

سعید بیاری مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس در اين نشست تخصصي گفت: برای ساماندهی فرصت‌های شغلی باید فرهنگ آموزش و کارآفرینی ترویج داده شود .

وی آموزش صحیح و اصولی را از اساسی‌ترین پارامترها در راستای گسترش و توسعه کارآفرینان دانست و افزود: آموزش داراي سه فرایند اساسی است که در روند توسعه و پیشرفت کارآفرینان نقش بسزایی به همراه دارد .

بیاری با اشاره به فرایند آموزش، افزود: باید مهارت آموزی را به فراگیران یاد داد همچنین آموزش متناسب با نیاز های بازار کار داخلی و خارجی باشد و همزمان با ارائه مهارت آموزی بايد فروش مهارت فنی به فراگیران آموزش داده شود .

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس لازمه دست‌يابي به نتايج مطلوب را هم‌افزايي سازمان‌ها و کارآفرینان دانست و گفت: اگر آینده پژوهی شغلی مناسب و معقولانه وجود نداشته باشد طبیعی است که آموزش در دانشگاه‌ها هیچ گونه سنخیتی با نیازهای بازار کسب و کار داخلی و خارجی جامعه فعلی و واقعیت‌های دنیا نخواهد داشت .

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با تاكيد براينكه باید بر اساس واقعیت ها و دور از احساسات به مبحث اشتغال پرداخت و از جزیره‌ای فکر و عمل کردن پرهیز داشت، اضافه كرد: هیچ کشوری به بالندگی و بهره وری نخواهد رسید مگر اینکه فرصت‌های برابری را ایجاد و در کنار آن، یک آینده پژوهی کاملا علمی و منطقی برای کل جامعه برقرار کند .

براساس اين گزارش، مدير سازمان تجاري‌سازي فناوري و اشتغال فارغ‌التحصيلان جهاددانشگاهي فارس نيز هدف از برگزاری این نشست را آشنایی کارآفرینان، نخبگان دانشگاهی و دفاتر مشاوره کارفرینی با مباحث آینده پژوهی و زمینه شغلی در آینده دانست و گفت: اين كه بدانيم نقش شرکت‌ها، صنایع و سازمان‌ها در آینده به چه شکلی است و چيستي نقش آنها در ايجاد اشتغال را بررسي كنيم.

اكبر زاهديان‌نژاد با اشاره به تعریف آینده پژوهی شغلی گفت: آینده پژوهی شغلی یعنی اینکه چگونه بتوان آینده را از لحاظ شغلی مورد توجه قرار داد؟ از این جهت در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد و چه اقداماتی باید انجام شده و چگونه خود را براي آينده آماده كنيم.

مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاد دانشگاهی فارس خاطر نشان کرد: باید به مبحث آینده پژوهی شغلی نگاه ویژه داشت تا بتوان وضعیت شغلی و کارآفرینی را در کشور بهبود بخشيد. 

زاهدیان‌نژاد گفت: با توجه به استراتژی دولت مبنی بر چابک سازی بدنه خود، به‌واسطه متغییرهای متفاوت نظير کوچک سازی و توانمندسازی افراد جویای کار باید دیدگاه خود را در خصوص جذب در بدنه دولت تغییر داده و با استخراج اطلاعات حاصله از پژوهش‌های روز دنیا در خصوص آینده پژوهی شغلی، هدف مورد نظر خود را انتخاب و به سمت آن حرکت كند. 

سید محمد رحیم نجیبی،‌ نماینده موسسه کار و تامین اجتماعی در استان فارس نیز گفت: برگزاری چنین نشست‌ها به منظور هماهنگی در سیاست گذاری حوزه کارآفرینی و اشتغال است.

در اين نشست كارآفرينان و نخبگان دانشگاهي و دفاتر مشاوره كارآفريني در خصوص آينده‌پژوهش شغلي به تبادل نظر پرداختند. 

 
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 12
بازدید ماه:2264
بازدید کل:325388

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی