ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396

رییس جهاد دانشگاهی فارس هدف نهایی و غائی این نهاد انقلابی را قطع وابستگی جمهوری اسلامی و استقلال کامل ایران از تمام قدرت‌ها به‌ویژه قدرت‌های استکباری دانست.

رییس جهاد دانشگاهی فارس هدف نهایی و غائی این نهاد انقلابی را قطع وابستگی جمهوری اسلامی و استقلال کامل ایران از تمام قدرت‌ها به‌ویژه قدرت‌های استکباری دانست.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مسعود رستگار که یکشنبه 12 آذر در آیین افتتاح مرکز آموزش‌های تخصصی جهاددانشگاهی در شهرستان اقلید سخن می‌گفت، ضمن تبريك فرا رسيدن ايام هفته وحدت و همچنين پيروزي شيرين جبهه مقاومت در سوريه و عراق از همه مسئولان اقلید که همکاری كردند تا جهاد دانشگاهي بتواند گوشه‌اي از خدمات خود را در اين شهرستان ارائه كند، قدردانی کرد . 

وی به ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در طول دوران انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: جهاد دانشگاهي پيرو فرمان امام در مرداد سال ۵۹ تشكيل شد و در روزهاي اول که بحث استقلال مملكت ما مطرح بود، تمام تلاش جهاد دانشگاهي قطع وابستگي از قدرت‌ها به ويژه استكبار بوده و هست . 

رستگار ادامه داد: بعدها که جنگ تحمیلی آغاز شد، عمده فعاليت جهاد دانشگاهي به سمت تأمين نيازهاي جبهه‌ها رفت و كارهايي كه در آن مقطع جنگ در جهاد دانشگاهي انجام شد واقعا جهادگونه بود؛ اقداماتی از قبیل مهندسی معکوس موشك‌هاي فونيكس هواپيماهاي اف ۱۴ تا ا‍‍ژدرهاي زير دريايي که امروز به لطف الهی کشور ما پيشرفته‌ترين اژدرهاي زيردريايي را دارد . 

رییس خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در استان فارس اضافه کرد: رويان، سلول‌هاي بنیادی و همچنین فناوری‌های نانو و تحقیقات ناباروري و سرطان از جمله بحث‌هايي است كه جهاد دانشگاهي در اعلاي درجه در اين حوزه‌ها دارد فعاليت و خدمات‌رساني مي‌كند . 

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی از ابتدای شکل‌گیری تاکنون خدمات بسیاری خوبی را به نظام جمهوری اسلامی ایران ارائه کرده است، گفت: عمده فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در ۴ حوزه فرهنگ، پژوهش، آموزش و همیاری در اشتغال تقسیم‌بندی می‌شوند و این فعالیتها نیز وظيفه‌اي است كه صراحتاً از سوي نظام و مجلس به عهده جهاد دانشگاهي گذاشته شده است و خوشبختانه در همه حوزه‌ها موفق بوده است . 

رستگار با تصریح اینکه در حوزه فرهنگ بسیاری از انجمن‌های متعددی در دانشگاه‌ها در زمینه‌های اعتقادی، فرهنگی و غیره وابسته به این نهاد در حال فعالیت هستند که موفق هم هستند، گفت: کلمه جهاد يعني يك تلاش مقدس و بي وقفه و این پيشوند براي اين نهاد مقدس بسیار مناسب است و جهاد دانشگاهی يا وارد كاري نمي‌شود يا تلاش مي‌كند بهترين باشد . 

رییس جهاد دانشگاهی فارس، فعالیت‌های دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا در حوزه فرهنگ را یادآور شد و گفت: به واسطه آمارهایی که هر ماهه وزارت ارشاد ارائه می‌دهد، خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با قریب به ۴۲درصد سهم خبری در رسانه‌های دگر رتبه اول را در کشور دارد و این خبرگزاری یک خبرگزاری بین‌المللی و مورد وثوق در نظام و سطح بین‌الملل است.

وی اظهار کرد: خبرگزاري بين‌المللي قرآني(ايكنا) خبرگزاري است كه به ۴۲ زبان زنده دنيا فعاليت‌هاي قرآنی، فرهنگي و مذهبي را منعكس مي‌كند و تنها خبرگزاري است كه افتخار اين را دارد كه مقام معظم رهبري خبرنگار افتخاري آن است و همچنین تنها خبرگزاري است كه عموم مراجع در داخل و خارج از كشور حامی آن هستند . 

رستگار با تأکید بر اینکه خبرگزاری ایکنا توانسته است تا حدودی نظام مقدس جمهوری اسلامی را در مقابل تکفیر مصون سازد، گفت: خبرنگاران ایکنا در كشورهاي مختلف كساني هستند كه در حوزه‌هاي علميه و دانشگاه‌های کشورمان تحصيل كرده‌اند و بعد از انجام یکسری آزمون‌ها در این عرصه در حال فعالیت هستند . 

عضو شورای فرهنگ عمومی استان فارس همچنین فعالیت‌های مرکز افکارسنجی(ایسپا) را یادآور شد و گفت: مركز افكارسنجي جهاد دانشگاهي كه تقريباً يكي از موثق ترين مراكز افكارسنجي است، در تمامي انتخابات مهم ملي، كارفرمايي به نام وزارت كشور دارد و کار ما در این مرکز صد درصد علمي و بدون حب و بغض سياسي است . 

وی بیان کرد: در كنار اين با توجه به اينكه آمار و كسب اطلاعات از حوزه‌هاي مختلف كاري در جامعه مي‌تواند مقدمه‌اي باشد براي برنامه‌ريزي‌ها اين مجموعه نظرسنجي ما در سطح استان براي دستگاه‌هاي بزرگ و مختلف استان اعم از استانداري آب و برق و گاز و مخابرات نیز خدماتی ارائه داده است . 

رستگار با اشاره به فعالیت های مرکز امام و انقلاب اسلامی و مرکز گردشگری به مسئولان شهرستان اقلید پیشنهاد داد تا در بحث گردشگری بر روی برنامه‌های جهاد دانشگاهی حساب باز کنند . 

رییس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه این نهاد انقلابی در حوزه پژوهش نیز اقدامات فاخری در سطح ملی و استان انجام داده است، شاهد این قضیه را تولید پهپادها و هواپیماهای فوق سبک و همچنین اژدرهای زیردریایی برشمرد . 

وی با تصریح اینکه در حوزه آموزش جهاد دانشگاهی در حوزه هایی که دیگران حضور ندارند، به خصوص با محوریت اشتغال و توانمندسازی ورود پیدا می کند، گفت: ما به استناد وظيفه ذاتي كه داريم در وهله اول فارغ التحصيلان دانشگاهي را بايد توانمند كنيم البته امروز در سطح کشور و به ویژه در استان فارس، ما خدمات خود را در این عرصه به دانشگاهیان محدود نکرده‌ایم و همگان را مدنظر قرار داده‌ایم . 

رستگار با یادآوری فعالیت‌های اشتغال‌محور این نهاد گفت: آموزش‌های اشتغال محور، مشاوره‌هاي شغلي، تهيه طرح‌هاي تيپ شغلي و كمك كردن افراد براي بانك‌پذير و بانك پسند كردن طرح‌هاي آنان كاري است كه مي‌كنيم و مشكلي هم نداريم . 

رییس جهاد دانشگاهی فارس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن قدردانی از پیگیری‌ها و همکاری‌های نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی از تمام مسئولان این شهرستان درخواست کرد تا همکاری کنند این مرکز تبدیل به یک مرکز قدرتمند جهاد دانشگاهی در شمال فارس شود . 

وی با تأکید بر اینکه ما در این شهرستان رقیب هیچ مؤسسه خصوصی نیستیم، گفت: جهاد دانشگاهي نیآمده كار آن‌ها را كم کند ضمن اینکه تلاش ما اين است كه به سراغ آموزش‌هايي برويم كه بقيه ندارند . 

رستگار، فعالیت خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا را در این شهرستان منوط به همکاری و اختصاص تجهیزات لازم به این خبرگزاری‌ها از سوی مسئولان دانست و گفت: فعاليت‌هاي قرآني و فرهنگي اقليد در رسانه‌ها كمتر انعكاس مي يابد لذا ما آمادگي داريم با ايكنا اين فعاليت‌ها را منتشر كنيم و ايسنا هم همينطور می تواند در عرصه اطلاع رسانی فعالیت های این شهرستان به خوبی فعالیت کند . 

رییس جهاد دانشگاهی فارس همچنین جهت راه اندازی مرکز دانشگاه علمی ـ کاربردی در این شهرستان اعلام آمادگی کرد و گفت: ما این آمادگی را داریم که در هر کدام از مقاطع و رشته های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اگر تعداد متقاضیان شهرستان اقلید به ۲۰ نفر برسد، کلاس های دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی جهاد دانشگاهی را در اینجا برپا کنیم . 

رستگار از نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی در خواست کرد تا بودجه تملك دارايي هاي سرمايه اي كه مقداري رشد كرده است مدنظر قرار داده و كليت جهاد دانشگاهي در سطح ملي و استان و شهرستان اقليد مدنظر داشته باشد كه بتوان با کمک این بودجه اقدامات خوبی انجام داد .

به گزارش ایسنا، مرکز آموزش‌های تخصصی جهاددانشگاهی شهرستان اقلید، یازدهمین مرکز جهاددانشگاهی استان فارس محسوب می‌شود.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 119
بازدید ماه:3579
بازدید کل:322742

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی