ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : شنبه 22 مهر 1391

رييس جهاد دانشگاهي استان فارس گفت: پژوهشگران اين نهاد مقدس و انقلابي در استان موفق به توليد بنزين از متانول با استفاده از فناوري نانو شده‌اند.

رييس جهاددانشگاهي استان فارس گفت: پژوهشگران اين نهاد مقدس و انقلابي در استان موفق به توليد بنزين از متانول با استفاده از فناوري نانو شده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، مهندس مسعود رستگار امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نام‌گذاري امسال به سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي مقام عظماي ولايت، اين اقدام را در راستاي تحقق منويات معظم‌له ارزيابي و تصريح كرد: جهادگران جهاد دانشگاهي فارس اين دستآورد مهم را به پيشگاه ارواح مطهر شهدا تقديم مي‌كنند.

وي در تشريح چگونگي دست‌يابي به اين دست‌آورد، گفت: با توجه به مصرف روزافزون بنزين و اهميت بالاي آن در رشد و توسعه اقتصادي و محدود بودن ظرفيت پالايشگاه‌ها و مسايل مرتبط با تحريم‌هاي استكباري عليه جمهوري اسلامي ايران، پژوهشگران جهاد دانشگاهي فارس، توليد سوخت پاك از متانول را در دستور كار خود قرار دادند.

رستگار ادامه داد: در اين پژوهش، با استفاده از نانوكاتاليست‌هاي طبيعي و همچنين توليد نانوكاتاليست سنتزي، نمونه‌اي از بنزين از متانول تهيه و مورد ارزيابي قرار گرفت كه نتايج حاصله كاملاً رضايت‌بخش بود.

وي راندمان بالاي بنزين توليدي، به ويژه در مقايسه با بنزين تقطير مستقيم را از نكات مثبت اين روش بيان و در توضيح ويژگي‌هاي بنزين توليدي گفت: تسريع در روشن شدن ماشين، توليد دوده كمتر، قابليت كنترل شرايط جرقه‌زدن و احتراق با تغيير در نسبت كاتاليست‌ها از ديگر نكات قابل توجه است.

 به گفته اين مقام دانشگاهي مقاومت آن در برابر اكسيداسيون و خوردگي و نهايتاً پايداري تركيبات آن از ديگر ويژگي‌هاي اين بنزين است.

رييس جهاد دانشگاهي استان فارس با بيان اين كه بنزين توليدي فاقد گوگرد و مواد اكسيژنه است،‌ اين دو ماده را از ناخالصي‌هاي بنزين معمولي و از عوامل مهم آلودگي محيط زيست دانست و تصريح كرد: جهاد دانشگاهي با اميد به تحقق روزافزون منويات رهبر فرزانه انقلاب و در راستاي استقلال و سرافرازي مردم انقلابي ايران اسلامي، جهت توليد انواع كاتاليست مورد نظر وزارت نفت اعلام آمادگي مي‌نمايد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 123
بازدید ماه:4085
بازدید کل:285418

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی