ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : سه شنبه 7 آذر 1391

به نقل از روابط‌ عمومي جهاددانشگاهي فارس، اين همايش در روزهاي چهارشنبه هشتم و پنج‌شنبه نهم آذرماه و در ابعاد ملي، با حضور اساتيد دانشگاه، دانشجويان، علاقه‌مندان و مسئولان برگزار مي‌شود.

همايش ملي بزرگداشت خواجه‌نصيرالدين طوسي به همت معاونت فرهنگي جهاددانشگاهي استان فارس، در شيراز برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس و به نقل از روابط‌ عمومي جهاددانشگاهي فارس، اين همايش در روزهاي چهارشنبه هشتم و پنج‌شنبه نهم آذرماه و در ابعاد ملي، با حضور اساتيد دانشگاه، دانشجويان، علاقه‌مندان و مسئولان برگزار مي‌شود.

براساس اين گزارش در روز چهارشنبه، اولين روز اين همايش نشست علمي در محل موسسه آموزش‌ عالي علوم قرآن و معارف اسلامي غدير شيراز و با سخنراني چهارتن از اساتيد دانشگاه و حوزه، برگزار مي‌شود.

روز دوم همايش ملي خواجه‌نصيرالدين طوسي به برپايي كارگاه علمي و عملي نجوم اختصاص خواهد داشت و به واكاوي و  بررسي آثار ايشان پيرامون نجوم  پرداخته مي شود محل برگزاري آن نيز فرهنگسراي نجوم شيراز خواهد بود. در اين مراسم  احسان مروجي عضو هيأت علمي دانشگاه شيراز  به سخنراني خواهد پرداخت.

براساس گزارش روابط عمومي جهاددانشگاهي فارس، سخنرانان اين همايش علي‌محمد ساجدي، عضو هيات علمي دانشگاه شيراز، علي‌ الله‌بداشتي عضو هيات علمي دانشگاه قم، حجت‌الاسلام بركت استاد حوزه و دانشگاه و محمدرضا خالصي، معاون فرهنگي جهاددانشگاهي و استاد دانشگاه، خواهند بود.

اين گزارش حاكي است؛ ساجدي مقاله‌اي تحت عنوان پاسداري از خرد و خردورزي در انديشه‌ ابن‌سينا و خواجه‌نصير و الله‌بداشتي نيز مقاله‌اي در خصوص تحول كلام اماميه از خواجه‌نصير‌طوسي تا حكمت متعاليه صدرايي به حاضران ارايه خواهند داد .

براساس همين گزارش، عنوان مقاله حجت‌الاسلام بركت استفاده خواجه‌نصير از اشارات و تنبيهات ابن‌سينا است و محمدرضا خالصي نيز مقاله‌اي زيرعنوان اخلاق سياسي و سياست اخلاقي در انديشه خواجه‌نصير الدين طوسي و علامه قطب‌الدين شيرازي، را در قالب سخنراني ارايه خواهند كرد.

به گزارش ايسنا، هدف از برگزاري اين همايش، شناخت بيشتر ابعاد فكري و انديشه‌هاي بزرگان و مفاخر ايران اسلامي عنوان شده است.

گزارش ايسنا حاكي است خواجه‌نصير‌الدين فيلسوف، رياضي‌دان، متكلم و منجم، مسلمان ايراني، جايگاهي رفيع در ميان انديشمندان اسلامي داشته و دارد، به‌همين واسطه خواجه را عقل حادي‌عشر و استادالبشر نام نهاده اند.

روابط عمومي جهاددانشگاهي فارس، نشاني محل برگزاري نشست علمي همايش ملي خواجه‌نصير‌الدين طوسي را خيابان احمدي جنوبي بعد از خيابان شهيد فهميده، موسسه آموزش‌عالي علوم قرآني غدير، اعلام كرده‌ است. 
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 40
بازدید ماه:2603
بازدید کل:301544

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی