ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 مرداد 1397

مظاهر بابایی اظهار کرد: شناخت توانمندی ها و پتانسیل های استان با رویکرد اشتغالزایی و توسعه و انتقال تکنولوژی جهت استفاده بهینه از سرمایه های استان و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری مورد توجه واحد است.

مظاهر بابایی اظهار کرد: شناخت توانمندی ها و پتانسیل های استان با رویکرد اشتغالزایی و توسعه و انتقال تکنولوژی جهت استفاده بهینه از سرمایه های استان و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری مورد توجه واحد است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، ‌مظاهر بابایی رییس جهاددانشگاهی استان فارس به مناسبت فرارسیدن سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی اظهار گفت و گویی را انجام داد که متن مصاحبه به شرح زیر است:

 

* اقدامات میانبر براساس حوزه های مأموریتی جهاددانشگاهی (پژوهش، آموزش، فرهنگ و تجاری سازی و اشتغال) نیازمند پیشگامی در تشخیص و شناسایی نیازهاست؛ در حوزه کاری آن واحد سازمانی برای این فرآیند چه برنامه ریزی هایی صورت گرفته است؟ 

جهاددانشگاهی واحد فارس در رویکرد جدید خود تلاش می کند تا با برخورداری از کادر علمی توانمند، تجهیزات، امکانات و شبکه گسترده مراکز آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و نظام اداری پویا در حوزه های ماموریتی جهاددانشگاهی پاسخگوی انتظارات در حال تحول جامعه باشد.

توسعه فعالیت های خبرگزاری های ایسنا، ایکنا، مرکز آفرینش های ادبی دانشجویان (حافظ) و همچنین برگزاری سمینار، همایش، کارگاه و نمایشگاه (حوزه فرهنگی)، ایجاد تنوع در محتوای آموزشی متناسب با ویژگی های بومی - منطقه ای و تقاضای جامعه و ارایه آن بر اساس توانمندی های موجود با رویکرد اشتغالزایی و همچنین افزایش تعداد مراکز آموزشی (حوزه آموزشی)، تحقیق، توسعه و تولید فناوری های نوین و تعریف پروژه های بزرگ پژوهشی در استان و اجرایی نمودن آنان و همچنین ارایه خدمات تخصصی (حوزه پژوهشی) و همسو و متناسب نمودن دوره های آموزشی و مهارتی ارایه شده با نیازهای جامعه و بازار کار از اهداف و اولویت های واحد است.

 

* گفت و گوی موثر و معرفی درست اقدامات صورت گرفته، حفظ جایگاه مردمی و جلب اعتماد مسوولان را به همراه دارد؛ در این باره چه اقداماتی در دستور کار آن واحد قرار گرفته است؟

 واحد بر تعامل خوب و سازنده با دیگر سازمان ها و دستگاه ها تاکید دارد و در این راستا روابط عمومی در قالب فعالیت هایی همچون تبلیغات، اطلاع رسانی، افکار سنجی، رایزنی، نامه نگاری و برگزاری جلسات در دو سطح درون سازمانی و برون سازمانی درصدد است تا بتواند ارتباطی تعاملی و دو سویه فراهم آورد.

 

* در مورد اقدامات کوتاه مدت،‌ برنامه های میان مدت و چشم انداز بلند مدت واحد توضیحاتی ارایه کنید.

 واحد در کوتاه مدت بهینه سازی و بهره وری بیشتر از منابع انسانی، نوسازی تجهیزات و زیرساخت ها و در بلندمدت ایجاد بستر مناسب جهت فعالیت های پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و اشتغال با همکاری و مشارکت نهادها و دستگاه های مختلف پژوهشی و دانشگاهی استان در کنار بنگاه های صنعتی و سازمان های دولتی را مد نظر قرار داده است.

 

* در وضعیت کنونی کشور، چه راهکار هایی در حوزه عملکردی آن واحد برای مقابله با جنگ اقتصادی دشمن طراحی شده است؟

شناخت توانمندی ها و پتانسیل های استان با رویکرد اشتغالزایی و توسعه و انتقال تکنولوژی جهت استفاده بهینه از سرمایه های استان و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری مورد توجه واحد است.

 

* به نظر شما در سال آینده و همین تاریخ، واحد سازمانی متبوع تان در چه جایگاهی قرار خواهد داشت؟

 با توجه به برنامه های واحد و پیشبینی های انجام شده انتظار می رود که واحد در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه پژوهشی، رویکردهای قابل قبولی را هم در سطح استان و هم در سطح کشور ارایه کند.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 119
بازدید ماه:3579
بازدید کل:322742

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی