ورود به سایت

نام کاربريکلمهء عبور    


حدیث روز
مؤمن برادر مؤمن است، او را دشنام نمی دهد، از او دریغ نمی کند، و به او گمان بد نمی برد.

 

بحار الانوار، دار احیاء التزا العربی، جلد 75

 خبرنامه ایمیلی

تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1391

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار امروز در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر لزوم انجام فعالیت های گسترده فرهنگی در راستای مقابله با اهانت های انجام شده به ائمه (ع) و پیامبر اکرم اسلام(ص)، افزود: این نمایشگاه شامل آثاری در زمینه گرافيك شامل پوستر، تایپوگرافی و لوگوتایپ است.

 

رییس جهاد دانشگاهی فارس گفت: در پاسخ به اهانت دشمنان اسلام به رسول اعظم(ص) امسال اقدامات شایسته ای از سوی این نهاد انقلابی برنامه ریزی شد که یکی از این برنامه ها نمایشگاهی تحت عنوان اختر برج شرف کائنات، بیستم دیماه در محل مجموعه هنري شیراز برپا می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مسعود رستگار امروز در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر لزوم انجام فعالیت های گسترده فرهنگی در راستای مقابله با اهانت های انجام شده به ائمه (ع) و پیامبر اکرم اسلام(ص)، افزود: این نمایشگاه شامل آثاری در زمینه گرافيك شامل پوستر، تایپوگرافی و لوگوتایپ است.

وی تعداد آثار ارایه شده در این نمایشگاه را 110 اثر عنوان و اضافه کرد: این نمایشگاه به همت کانون تخصصی قرآن و هنر معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس و با همکاری حوزه هنری فارس از 20 دی‌ماه  برپا، و تا 28 دی‌ماه ادامه خواهد شد.

رییس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه نمایشگاه تجسمي یاد شده در آستانه بیست هشتم صفر و سالروز رحلت پیامبر رحمت و بر اساس برنامه ریزی سه ماهه کانون تخصصی قرآن و هنر شکل گرفته و آماده برپایی شده است، گفت: آثار ارایه شده در این نمایشگاه، آثاری خلاقانه و هنری است در ارتباط با اسامی مقدس رسول مکرم اسلام(ص).

رستگار با یادآوری اینکه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی فارس پیش از این نیز فعالیت های فرهنگی و نمایشگاهی مختلفی را در راستای معرفی شخصیت و جایگاه پیامبر مکرم اسلام(ص) برگزار کرده است، گفت: نام این نمایشگاه از شعری متعلق به حکیم نظامی گرفته شده است.

رییس جهاددانشگاهی فارس اضافه کرد: پیامبر رحمت، حضرت محمد(ص) از لحاظ اندیشه دینی مسلمانان، حقیقت منحصر به فردی است که جهان براساس این حقیقت به دست خداوند تبارک و تعالی خلق شده و این معنای جمله معروف "لولاک لما خلقت الافلاک" است.

رستگار تصریح کرد: خداوند، تاکید می فرماید که اگر پیامبر اسلام(ص) نبود، جهان آفرینش هم نبود، این حقیقت در فرهنگ دینی ما تحت عنوان "حقیقت محمدیه" شکل گرفته و نهادینه شده است و مسلمانان جایگاهی رفیع و بسیار ارزشمند برای حضرت محمد(ص) قایل هستند و ایشان را حلقه اتصال عالم خاک به افلاک می دانند.

رییس جهاددانشگاهی فارس اضافه کرد: اگر کسی اهل ذوق باشد تردید نخواهد داشت که در جای جای عرفان و معرفت اسلامی و هرجا سخن از کرامت، معنویت، انسانیت، کمال و معرفت به میان می آید، توجه به نور محمدی(ص) جلب شده و می شود، زیرا حضرت محمد(ص) جامع جمیع کمالات انبیا و اساس عالم هستی است.

نمايشگاه تجسمي اختر برج شرف کائنات، در نگارخانه هاي مجموعه هنري شيراز، واقع در چهارراه خيرات، حوزه هنري فارس قرار دارد.
گزارش تصویری
رونمایی از سایت جدید جهاد دانشگاهی استان فارس

به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، از صفحه جدید سایت جهاد دانشگاهی استان فارس به صورت آزمایشی رونمایی ...
سردبیر ایسنای فارس به‌عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد

سردبیر و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) منطقه‌ی فارس، به عنوان جهادگر نمونه‌ی کشور برگزیده شد.
رییس جهاددانشگاهی فارس:  جهاددانشگاهی با تمام ظرفیت در خدمت ارتقاء توان تولید ملی است

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد که امروز این نهاد انقلابی با تمام توان تخصصی و تجهیزاتی خود آماده کمک به ...
استاندار فارس به مناسبت سالروز تاسیس جهاددانشگاهی:  ورود عالمانه جهاددانشگاهی برای رفع کاستی‌ها در فارس لازم است

استاندار فارس معتقد است جهاد دانشگاهی در حوزه مسائل پیش روی این استان باید با کنکاش و نگاه عالمانه ورود ...
مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاددانشگاهی فارس برگزار شد

رئيس جهاد دانشگاهي استان فارس با تصریح اینکه امروز مشکلات اعضای جهاددانشگاهی کمتر از گذشته است، تصریح کرد که با ...


آمار سایت
بازدید امروز: 16
بازدید ماه:3929
بازدید کل:289694

اوقات شرعی
اوقات شرعی


خبرنامه پیامکی